ت
کد خبر: 133229

وزیر خزانه‌داری آمریکا:

نمی‌خواهیم حمایت‌گرا باشیم‌

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، نشستِ وزاری خارجه کشورهای گروه هفت را سازنده خواند و از کاهش نگرانی‌ همتایان خود در مورد سیاست‌های حمایت‌گرایانه ترامپ خبر داد.

سرویس اقتصاد جهان -

به نقل از سی‌ان‌ان، پس از دو نشست اخیر کشورهای گروه هفت، وزیر خزانه‌داری آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: تعاملاتی که تاکنون با این کشورها داشته‌ایم، منجر به روشن‌تر شدن سیاست‌های دولت جدید آمریکا و در نهایت کاهش نگرانی‌ها شده است.

این در حالی است که تجارت، موضوع اصلی این دو نشست نبوده است.

با این حال، منوچین در پاسخ به خبرنگاران گفت: سیاست‌های دولت جدید آمریکا در مورد تجارت خارجی، در این جلسات مورد بحث قرار گرفته است و سران این کشورها آرامش خاطر بیشتری نسبت به سیاست‌های دولت جدید آمریکا دارند.

وی همچنین امنیت سایبری و مبارزه با تامین مالی تروریسم را از جمله موضوعات سازنده‌ای دانست که در این جلسات مورد بحث قرار گرفته‌اند.

گروه هفت متشکل از آمریکا و شش کشور صنعتی دیگر یعنی کانادا، آلمان، ژاپن، انگلیس، فرانسه و ایتالیا است.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.03)
1255.5
0.40
مثقال طلا (%0.49)
496100
24,000
سکه امامی (%0.07)
1205500
8,500
دلار (%0)
3782
0
یورو (%0.84)
4444
370
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.