کد خبر: 145220

نوسان دماسنج بازار سرمایه در کانال ۷۹ هزار واحدی

در دومین روز داد و ستدهای تالار شیشه‌ای در این هفته شاخص کل با افت ۳۸ واحدی مواجه شد و حجم معاملات به رقم ۷۴۲ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

بورس
سرویس بازار -

امروز یکشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با ۳۸ واحد افت نسبت به روز گذشته در تراز ۷۹ هزار و ۶۲۰ واحدی ایستاد و شاخص کل هم‌وزن نیز با ۱۵ واحد کاهش به رقم ۱۷ هزار و ۳۶۷ واحدی رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص آزاد شناور نیز کمتر از یک واحد افت کرد و شاخص بازار اول با ۵۴ واحد افت به رقم ۵۵ هزار و ۶۰ واحدی رسید، اما شاخص بازار دوم با رشد ۷۷ واحدی خود در تراز ۱۷۷ هزار و ۵۷۴ واحدی نشست.

نماد خدمات انفورماتیک، ملی صنایع مس ایران و ایران‌خودرو هر یک به ترتیب با ۳۴، ۲۹ و هشت واحد تاثیر منفی در دماسنج بازار سرمایه بیشترین نقش کاهنده را روی شاخص داشتند. در طرف مقابل فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی جم و مخابرات ایران با به ترتیب ۲۴، ۱۹ و ۱۷ واحد تاثیر مثبت سعی کردند شاخص کل را در تراز بالاتری قرار دهند.

در دومین روز معاملات این هفته در گروه فلزات اساسی نمادهای سهامی ذوب‌آهن اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و کالسیمین با رشد کمتر از یک درصد مواجه شدند و نمادهای لوله و ماشین‌سازی ایران، ملی صنایع مس ایران، فرآوری معدنی ایران از جمله نمادهایی بودند که در این گروه قیمت پایانیشان کاهش پیدا کرد.

در گروه محصولات شیمیایی قیمت سهام اکثریت شرکت‌ها در کانال کاهشی قرار گرفت، هر چند که این کاهش چندان ملموس نبود و تعدادی از نمادها نیز با روند افزایشی مواجه بودند. علاوه بر این اکثریت خودرویی‌ها نیز روند رو به کاهش در قیمت پایانی داشتند با این توضیح که در تعداد زیادی از این نمادها این روند کاهشی چندان ملموس نبود هرچند که نماد آهنگری تراکتورسازی ایران بیش از چهار درصد و نماد چرخش گر نزدیک به ۲.۵ درصد افت داشتند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۲۰۵ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷۴۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۱ هزار و ۶۰۸ نوبت دادوستد بود.

از جمله دادوستدهای درون‌گروهی امروز می‌توان به معاملاتی در نماد بانک انصار، فولاد مبارکه اصفهان، فولاد امیرکبیر کاشان و ایران ترانسفو اشاره کرد. نماد بانک انصار امروز عنوان بیشترین حجم و ارزش معامله را به خود اختصاص داد.

آیفکس نیز امروز با افت یک واحدی مواجه شد و به رقم ۹۱۰.۴ رسید. ارزش معاملات فرابورس تهران به رقم ۱۱۶ میلیارد تومان بالغ شد که این مقدار ناشی از دست به دست شدن ۲۶۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۰ هزار و ۹۳۵ نوبت دادوستد بود.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.