کد خبر: 151141

همکاری ایران و هند در بورس

نهادهای ناظر بازار سرمایه ایران و هند، موافقت‌نامه خرید و فروش محصولات در بورس‌های کالایی دو کشور را امضا کردند.

سرویس بازار -

با امضای این موافقت‌نامه که به تائید دولت هند نیز رسید، امکان خرید و فروش مجموعه‌ای از محصولات از جمله قیر، در بورس‌های کالایی دو کشور فراهم شد.
به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از بازار سرمایه، بر اساس این موافقت‌نامه، قیر ایران از طریق پروتکلی که میان بورس‌های کالایی دو کشور نهایی خواهد شد، فروخته می‌شود. علاوه بر این، بورس‌های کالایی ایران و هند با همکاری دوجانبه، موضوع صادرات قیر را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

همچنین از آنجا که قیر جزو محصولات استراتژیکی است که تهیه آن از ایران برای هند بسیار مهم است، با امضای این توافقنامه، خریداران هندی می‌توانند قیر را از تابلوی بورس کالا تهیه کنند.

حذف واسطه‌ها در بازار قیر و حضور شفاف‌تر و فعال‌تر دو کشور در تعیین قیمت و کیفیت این محصول از دیگر مزایای امضای این توافق‌نامه اعلام شده است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.