کد خبر: 134166

واکنش رئیس‌ بانک‌ مرکزی پیرامون افزایش قیمت ارز

ولی الله سیف وضعیت بازار ارز را باثبات و پایدار توصیف کرد و اذعان کرد القائات و شایعه‌پراکنی‌ها در برهم زدن قبات بازار بی تاثیر است.

سرویس اقتصاد کلان -

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، ولی الله سیف، رئیس بانک‌ مرکزی با انتشار بیانه‌ای در کانال تلگرامی خود، پیرامون ادعای به‌وجود آمدن تلاطم ارزی در کشور، واکنش نشان داد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در روزهای اخیر برخی تلاش می‌کنند با شایعه‌‌پراکنی در جامعه، اینگونه به مردم القا کنند که بعد از انتخابات قیمت ارز افزایش خواهد یافت. متاسفانه این افراد در تعقیب مطامع و اهداف‌سیاسی خود، ثبات‌و‌آرامش اقتصاد را که ذینفع آن آحاد جامعه بوده و صیانت از آن مورد تاکید مقام‌معظم‌رهبری (مدظله العالی) است را نشانه گرفته‌اند. این افراد نمی‌توانند موفقیت‌های دولت را در ثبات‌و‌آرامش اقتصاد و بازار ارز ببینند و حالا که نمی‌توانند این حقیقت و دستاورد مهم دولت را انکار نمایند، با شایعه‌پراکنی می‌خواهند به ذهن مردم اینگونه القا کنند که قیمت ارز بعد از انتخابات افزایش خواهد یافت تا از این طریق بازار را دچار سفته‌بازی و عدم‌تعادل و نوسان کنند.

خوشبختانه بازار ارز از وضعیت با ثبات‌ و‌ پایداری برخوردار است و اینگونه القائات در شرایط و وضعیت با ثبات آن تغییری ایجاد نمی‌کند.

در شرایط موجود هیچ عاملی نمی‌تواند تاثیر مهم و معنی‌داری در شرایط با ثبات بازار ارز داشته باشد و اگر قرار باشد تزلزلی در ثبات و آرامش این بازار ایجاد شود در روزهای هیجانی قبل از انتخابات قاعدتا زمینه بروز بیشتری دارد که خوشبختانه در همین روزها نیز مانند سال‌های اخیر شاهد استمرار آرامش و ثبات در اقتصاد و بازار هستیم.

رویکرد حرفه‎ای بانک‌مرکزی و توجه به مبانی و مفاهیم اقتصاد‌مقاومتی موجب پایداری آرامش و ثبات مثال زدنی در اقتصاد و بازار ارز (حتی پس از افت شدید قیمت‌نفت در سال‌های اخیر) شده و به دستاوردی مهم و غیر‌قابل انکار در اقتصاد کشور مبدل گردیده‌است . بانک‌مرکزی به عنوان متولی قانونی بازار ارز در آینده نیز با استمرار رویکرد حرفه‌ای خود مقتدرانه از ثبات و آرامش این بازار دفاع خواهد کرد و به مردم عزیز اعلام می‌دارد که در این خصوص جای هیچگونه نگرانی نیست و هموطنان به این شایعات بی‌اساس توجهی ننمایند.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.