ت
کد خبر: 127618

واگذاری ۶۰ هواپیمای بوئینگ خریداری شده از ۲۰۱۹

سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان با اشاره به امضای تفاهم نامه خرید ۶۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس با شرکت بوئینگ از واگذاری این هواپیماها به ناوگان هوایی کشور از سال ۲۰۱۹ خبرداد. سیدامیررضا مصطفوی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه خرید ۶۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس از شرکت هواپیماسازی بوئینگ که امروز توسط مدیران

سرویس اسلایدر -

سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان با اشاره به امضای تفاهم نامه خرید ۶۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس با شرکت بوئینگ از واگذاری این هواپیماها به ناوگان هوایی کشور از سال ۲۰۱۹ خبرداد.
سیدامیررضا مصطفوی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه خرید ۶۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس از شرکت هواپیماسازی بوئینگ که امروز توسط مدیران بوئینگ با مدیران شرکت هواپیمایی آسمان در تهران به امضا رسید، گفت: از سال ۲۰۱۹ روند واگذاری این هواپیماها آغاز می‌شود که دراین سال بین ۵ تا ۱۰ فروند آن تحویل هواپیمایی آسمان خواهد شد.

سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان ادامه داد: هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس یک هواپیمای کاملا پیشرفته است که نخستین پرواز آن دو ماه دیگر و پس از تحویل نهایی به یکی از ایرلاین های غربی انجام خواهد شد. ضمن اینکه برد این نوع هواپیما بین ۴۵۰۰ تا ۹ هزار کیلومتر است و با شرایط آب و هوایی ایران و منطقه تطابق بسیار خوبی دارد.

این مقام مسئول با اشاره به وظیفه اصلی شرکت هواپیمایی آسمان مبنی بر ارائه خدمات پروازی به فرودگاه های استان های محروم افزود: خرید هواپیماهای برد بلند منافاتی با این وظیفه نداشته و کاملا همسو با این خدمات خواهد بود چرا که بر اساس آپشن های پیشنهادی شرکت آسمان به شرکت بوئینگ، هواپیماهای ۷۳۷ مکس بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ نفر ظرفیت دارد. ضمن اینکه چنانچه باند فرودگاه های مورد نظر کوتاه باشند با عملیات عمرانی مختصر می توان باند این فرودگاه ها را آماده نشست و برخاست هواپیماهای بوئینگ کرد کما اینکه در حال حاضر هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ -۸۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی فلای دبی در باند فرودگاه بین المللی لار پس از اصلاح باند این فرودگاه و طولانی کردن آن، عملیات نشست و برخاست دارد. اگر در فرودگاه های کوچک دیگر نیز چنین مشکلی وجود داشته باشد، امکان بلندتر کردن باند فرودگاه ها وجود دارد.

مصطفوی، روش تامین مالی ۶۰ فروند هواپیمای خریداری شده آسمان از شرکت بوئینگ را فاینانس ذکر و عنوان کرد: جزییات روش تامین مالی خرید این هواپیماها در سه تا چهار ماه آینده و پس از قطعی شدن قرارداد فروش هواپیما در اوفک (سازمان دارایی های خزانه داری کل آمریکا) اعلام خواهد شد.

وی درباره نحوه واگذاری هواپیماهای خریداری شده از سوی بوئینگ به آسمان گفت: بر اساس آنچه در این تفاهم نامه آمده شرکت بوئینگ واگذاری همه ۶۰ فروند را مشروط به موفقیت عملیات پروازی ۳۰ فروند نخست کرده است به این صورت که در مرحله اول ۳۰ فروند به آسمان واگذار شده و پس از تایید زیرساخت های فرودگاهی و همچنین میزان نیاز این ایرلاین به ۳۰ فروند دوم از سوی کارشناسان بوئینگ، ۳۰ فروند دوم نیز به شرکت هواپیمایی آسمان تحویل خواهد شد.

سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان با تایید رقم ۳ میلیارد دلار به عنوان حجم قرارداد این تفاهم نامه ادامه داد: پس از تایید فروش هواپیماهای ۷۳۷ بوئینگ به آسمان در اوفک این تفاهم نامه به قرارداد فروش تبدیل می شود که با حضور مدیران بوئینگ در تهران امضا می شود.

نهایی شدن خرید ۳ فروند ایرباس ۳۲۰

مصطفوی همچنین اعلام کرد: شرکت هواپیمایی آسمان در روزهای پایانی اسفند حدفاصل ۱۵ تا ۲۰ اسفند ۳ فروند ایرباس ۳۲۰ از یکی از ایرلاین‌های داخلی خریداری کرده است.

به گزارش مهر،وی با بیان اینکه مدل این هواپیماها متعلق به دهه ۹۰ میلادی است تصریح کرد: دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی مبنی بر لزوم خرید هواپیماهای مدل بعد از ۲۰۰۰ از سوی ایرلاین های ایرانی، صرفا مشمول خرید هواپیما از خارج است و شامل جابه جایی هواپیماها بین ایرلاین های داخلی نمی شود.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.36)
1246.8
4.50
مثقال طلا (%0.05)
493650
2,500
سکه امامی (%0.01)
1204600
1,000
دلار (%0.13)
3782
50
یورو (%0)
4407
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.