کد خبر: 145141

ورود تجهیزات جدید کنترلی به گمرکات

سه دستگاه فایبرسکوپ در گمرکات رازی، بازرگان و آستارا نصب شد.

سرویس اقتصاد کلان -

فایبرسکوپ دارای دوربین ویژه و شیلنگی است، که یک دستگاه دوربین و چراغ‌قوه مخصوص نیز در نوک این دستگاه تعبیه شده است و شیلنگ مزبور تا شعاع ۳۶۰ درجه قابلیت چرخش و انعطاف دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از گمرک، از این دستگاه برای جست‌وجو و مشاهده مکان‌هایی که احتمال جاسازی انواع مواد مخدر در آن‌جا وجود دارد و با چشم قابل مشاهده نیست (همچون باک و بدنه درب خودروها) استفاده می‌شود.

این دستگاه‌ها که از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست‌جمهوری به گمرک ایران اهدا شده بود، پس از هماهنگی در اختیار این گمرکات قرار گرفت.

بر اساس این گزارش دو نماینده از سوی هر یک از گمرکات مزبور در گمرک ارومیه، با حضور نماینده مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک آموزش دیدند و پس از ارائه آموزش‌های لازم جهت بهره‌گیری مناسب از دستگاه‌های فایبرسکوپ، این دستگاهها به نمایندگان گمرکات مزبور تحویل شد.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.