کد خبر: 144963

پرداخت وجوه سپرده‌گذاران کاسپین تا سقف ۲۰ میلیون تومان

معاون اول قوه قضاییه گفت: بر اساس تعهد بانک مرکزی، وجوه سپرده‌گذاران کاسپین تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

سرویس بانک و بیمه -

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای افزود:‌ موسسه کاسپین، مجموعه‌ای از چند تعاونی بود که در این موسسه تجمیع شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی گفت: کاسپین متعهد شد مطالبات مردم را به صورتی تامین و پرداخت کند که در این زمینه کوتاهی‌ها و قصوری از طرف برخی افراد منجر به طرح شکایات مردم شده است.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد:‌ هم‌اکنون این شکایات در دست رسیدگی است.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سوال که با توجه به انتقادات سپرده‌گذاران کاسپین از بانک مرکزی که به تعهدات خود مبنی بر بازگرداندن وجوه سپرده، تاکنون عمل نکرده است، آیا نماینده ناظر دستگاه قضا در آنجا حضور دارد یا خیر؟‌ گفت: سپرده‌گذاران در موسسه کاسپین مبالغی از یک میلیون تا میلیاردی سپرده‌گذاری کرده‌اند که قرار است مبالغ زیر یک میلیون تا سقف ۲۰ میلیون تومان به سپرده‌گذاران پرداخت شود.

وی تصریح کرد:‌ به عنوان نمونه فردی که یک میلیون تومان در این موسسه گذاشته تا سود بگیرد و حالا درگیر گرفتاری شده باید پولش را بگیرد چون تامین یک تا دو سه میلیون آنقدر هم دشوار نیست.

معاون اول قوه قضاییه درباره آخرین پیگیری‌ها در این زمینه افزود: قرار شده بانک مرکزی سپرده‌های تا سقف ۲۰ میلیون تومان را بپردازد ضمن اینکه باید برای سپرده‌گذاری‌های بیش از این مبلغ تامین اعتبار شود که به تدریج به سپرده‌گذاران پرداخت شود.

 

۱ دیدگاه
  1. 0    0

    لطفا نام افراد حقیقی یا حقوقی که از این موسسه وامهای میلیاردی گرفتند و قصد پس دادن ندارند را در اختیار مردم بگذارید که اگر قوه قضاییه توان برخورد ندارد ،حداقل ما به عنوان صاحب ان پولها نادان از دنیا نریم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.