کد خبر: 151153

پرواز بالگرد روسی در هوای ۵۰ درجه ایران

شرکت دولتی بالگردسازی روسیه از برنامه آزمایش بالگرد سبک تولیدی کا-۲۲۶ تی این کارخانه در دمای بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در ایران خبر داد.

سرویس کسب‌وکار -

بالگردسازی روسیه وابسته به سازمان روس تخ (فناوری‌های پیشرفته) روز پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد با همکاری شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران، پرواز عملیاتی کا-۲۲۶ تی را در دمای بالا اجرا کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این بیانیه آمده است: این آزمایش‌ها به خواست شرکت ایرانی همسو با اجرای تفاهم‌نامه امضا شده انجام می‌شود.

برپایه برنامه اعلام شده، آزمایش‌های پروازی تا ۹ شهریور ادامه می‌یابد تا توان بالگرد روسی در دمای بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد ارزیابی شود و نتایج آن نیز اعلام خواهد شد.

شرکت روسی در پایان نوشته است که نتایج آزمایش‌ها نشان خواهد داد، آیا بالگرد کا-۲۲۶ تی می‌تواند در ایران، کشورهای خاورمیانه یا دارای شرایط اقلیمی مشابه به کار گرفته شود.

این بالگرد که با ۳٫۶ تن وزن، توان حمل یک تن محموله یا شش سرنشین دارد، می تواند در کاربری مختلف مانند امدادی، جابجایی بار، سرنشین و همچنین نظارت و کنترل به کار گرفته شود.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.