کد خبر: 150932

نظرسنجی تجارت‌نیوز از تحلیل‌گران بازار سرمایه:

پیش‌بینی بورس در هفته جاری

نظرسنجی «تجارت نیوز» از چهره‌های شناخته شده، فعالان و تحلیل‌گران بازار سرمایه نشان از بازاری متعادل و مثبت را در هفته پیش رو دارد.

سرویس بازار -

پانیذ نوربخش: بازار سرمایه از مهم‌ترین ارکان یک اقتصاد است و افراد بسیاری به طور مداوم در حال رصد این بازار هستند. بدیهی است دسترسی به نظر خبرگان در قالب تحلیل یا پیش‌بینی بورس، از مطلوبیت ویژه‌ای برای فعالان و کنشگران این بازار برخوردار است.

در همین راستا، تجارت‌نیوز خدمت تازه‌ای را به علاقه‌مندان این حوزه ارائه می‌دهد. هر هفته دیدگاه تحلیلی کارشناسان خبره بورس را در مورد وضعیت بازار سهام در هفته جاری جویا می‌شویم و در اولین ساعات شنبه هر هفته آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم.
رشد قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها عامل اصلی پرپتانسیل بودن گروه فلزات اساسی و پالایشی‌ها است. عمده خبرگان و تحلیل‌گران بازار سرمایه معتقدند رشد قیمت فلزات اساسی در هفته جاری نیز دوام خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، با این حال برخی از این خبرگان معتقدند در صورت کاهش نرخ‌های جهانی نقدینگی کم‌کم از گروه فلزات اساسی خارج خواهد شد و با کاهش این نرخ‌ها حتی انتظار می‌رود نمادهای این گروه منفی نیز باشند.

گروه پالایشی دیگر گروه مورد توجه فعالان برجسته بازار سرمایه ایران است. نمادهای این گروه با توجه به عدم رشد و اصلاح می‌توانند محرک بازار باشند. از طرفی با کاهش فشار خرید در سمت فلزات اساسی انتظار می‌رود نقدینگی گروه فلزات اساسی به سمت گروه پالایشی حرکت نماید.

گروه پتروشیمی‌ها گروهی است که صاحب‌نظران نظرسنجی «تجارت نیوز» در مورد حرکت آن اتفاق نظر ندارند. برخی موضوع تک‌نرخی شدن نرخ ارز با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور را در روزهای آتی محتمل دانسته‌اند. این اتفاق می‌تواند تاثیر سویی بر گروه پتروشیمی بگذارد چرا که شرکت‌های این گروه تاکنون از دلار مبادله‌ای استفاده می‌کرده‌اند.

از طرفی برخی موضوع کاهش نرخ خوراک را در هفته جاری محتمل دانسته‌اند که این موضوع اتفاق مثبتی برای کاهش هزینه تمام شده گروه پتروشیمی‌ها خواهد بود.

گروه بعدی که مورد توجه واقع شده گروه دارویی است. با توجه به پیشینه این گروه که معمولا در این دوره زمانی سودآوری‌شان رشد پیدا می‌کند و همچنین نقدینگی بهتری که به واسطه دریافت مطالباتشان به وجود می‌آید انتظار می‌رود وضعیت مناسبی داشته باشند.

 

چشم‌انداز هفته آتی

ردیف کارشناسان سمت وضعیت شاخص گروه‌های مثبت
۱ حمید اعرابی فعال و تحلیل‌گر بازار سرمایه مثبت فولادی‌ها و پالایشی‌ها
۲ ولید هلالات فعال و تحلیل‌گر بازار سرمایه مثبت فلزات اساسی، کانه‌های فلزی و پالایشی‌ها
۳ رحیم کریمی معاون گروه سرمایه‌گداری سایپا مثبت فلزات اساسی، پالایشی‎‌ها، دارویی‌ها و کانه‌های فلزی
۴ محمد نوربخش مدیر صندوق افق خنثی
۵ ولی نادی قمی مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه نوین خنثی فلزات اساسی و دارویی‌ها
۶ مهدی طحانی مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آواری آگاه مثبت فلزات اساسی و پالایشی‌ها
۷ مهدی ساسانی فعال و تحلیل‌گر بازار سرمایه خنثی زراعت و خدمات وابسته و اطلاعات و ارتباطات
۸ کوروش شمس مدیرعامل شرکت سبدگردان پاداش سرمایه مثبت فلزات اساسی و حمل‌ونقل
۹ بهنام بهزادفر مدیر امور اعضای کانون کارگزاران مثبت فلزات اساسی و کانه‌های فلزی
۱۰ بهزاد صمدی فعال و تحلیل‌گر بازار سرمایه مثبت فلزات اساسی
۱۱ علی شهبندیان فعال و تحلیل‌گر بازار سرمایه مثبت فلزات اساسی و پتروشیمی
۱۲ سعید درخشانی فعال و تحلیل‌گر بازار سرمایه مثبت فلزات اساسی، قندی‌ها

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.61)
659500
4000
سکه امامی (%0.37)
1606000
6000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.21)
5853
12
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.