معاون بازرسی سازمان حمایت:

پیش‌فروش خودرو بدون اخذ مجوز از وزارت صنعت غیرقانونی است

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت: پیش‌فروش خودرو بدون اخذ مجوز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت غیرقانونی است.

پیش‌فروش خودرو بدون اخذ مجوز از وزارت صنعت غیرقانونی است

شهرام میرآخورلو در مصاحبه با رادیو افزود: اطلاع‌رسانی به مصرف‌کنندگان در جهت جلوگیری از تضییع حقوق آنان از جمله وظایف سازمان حمایت است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اظهار داشت: ماده پنج آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در ۲۸ فروردین ماه سال ۹۵ تصویب و در عین حال خدمات فروش در قالب یک بسته مشخص شد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت: این ماده قانونی می‌گوید «به واسطه اینکه مشکلات عدم تامین و افزایش میزان مدت تعهدات شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو به عنوان یک ریسک برای مصرف‌کننده از بین برود، تمامی عرضه‌کنندگان اعم از تولیدکنندگان و واردکنندگان باید نسبت به دریافت مجوز پیش‌فروش اقدام کنند.»

وی افزود: بدون شک سازمان حمایت در صدور جواز پیش‌فروش به متقاضیان ضمن بررسی شرایط لازم در صورتی که امکان عرضه خودرو به مصرف‌کنندگان مهیا باشد با داشتن ثبت سفارش لازم یا میزان تولید مکفی مجوز فعالیت صادر خواهد کرد.

آخورلو تصریح کرد: بدین ترتیب از تمامی مصرف‌کنندگان درخواست می‌شود در زمینه پیش‌خرید خودرو در قالب برنامه فروش و پیش‌فروش به طور حتم مطالبه مجوز پیش‌فروش را از طرف عرضه‌کنندگان داشته باشند.

وی گفت: علی‌رغم صدور آگهی‌های متعددی سازمان حمایت برای مصرف‌کنندگان همچنان مشاهده می‌شود شهروندان نسبت به پیش‌خرید خودرو از شرکت‌های فاقد نمایندگی رسمی و مجوز پیش‌فروش اقدام می‌کنند.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت افزود: حتی نمایندگان رسمی نیز باید مجوز پیش‌فروش داشته باشند و صرف داشتن نمایندگی رسمی دلیلی بر پیش‌فروش خودرو نیست.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید