کاهش نسبی فشار روی شبکه توزیع برق

روز پنجشنبه نسبت به روز قبل از آن مصرف برق در ساعات پیک به میزان بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ مگاوات کاهش داشته که این کاهش قابل توجه، موجب کاهش نسبی فشار روی شبکه توزیع برق کشور شده است.

کاهش نسبی فشار روی شبکه توزیع برق

روز گذشته پیک مصرف برق در ساعت ۱۳ و ۳۳ دقیقه به میزان ۵۲ هزار و ۱۷۰ مگاوات به ثبت رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، ثبت این رقم نشان می‌دهد که روز پنجشنبه نسبت به روز قبل از آن مصرف برق در ساعات پیک به میزان بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ مگاوات کاهش داشته که این کاهش قابل توجه، موجب کاهش نسبی فشار روی شبکه توزیع برق کشور شده است. مصرف برق در ساعات پیک در روز چهارشنبه به ۵۴ هزار و ۸۱۲ مگاوات رسیده بود.

کاهش مصرف برق در روز پنجشنبه که پیگیری‌ها نشان می‌دهد ناشی از صرفه‌جویی مشترکان خانگی در مصرف برق و همکاری صنایع و بخش کشاورزی در طرح‌های پیک‌سایی بوده، موجب شده تا ذخیره نیروگاهی کشور که در روز چهارشنبه به زیر ۱۰۰۰ مگاوات رسیده بود، در روز گذشته به بیش از ۲ هزار مگاوات در ساعات پیک برسد.

در حال حاضر شبکه سراسری برق کشور از وضعیت قرمز فاصله کرده اما به دلیل ادامه گرمای هوا و وجود شرایطی که امکان افزایش مصرف برق در وسایل سرمایشی وجود دارد، نیاز است همچنان مردم نسبت به اعمال صرفه‌جویی در مصرف برق توجه لازم را داشته باشند.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید