کد خبر: 145432

کاهش ۱۵ درصدی آب ورودی به سدها

شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد، میزان آب ورودی به سدهای کشور در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش قابل توجهی داشته است.

سرویس جامعه -

ورودی آب به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۲۱ تیرماه، ۳۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب بوده است؛ این در حالی است که ورودی سدهای کشور تا مدت‌زمان مشابه سال گذشته ۴۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون مترمکعب بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، بر اساس این گزارش، از مجموع ۱۷۱ سد کشور فقط ۱۳ درصد آن‌ها بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد پر است؛ ۶۶ درصد آن‌ها تا ۴۰ درصد و ۲۱ درصد نیز کمتر از ۴۰ درصد آب دارند.

بر همین اساس، ۳۰ درصد سدهای کشور بین ۷۰ تا ۹۰درصد،‌۳۰ درصد سدها بین ۵۰ تا ۷۰ درصد و ۷ درصد بین ۴۰ تا ۵۰ درصد آب دارند. ظرفیت کل مخازن سدهای کشور امسال چهار هزار و ۹۰۷ میلیارد متر مکعب است.

سدهای جیرفت، کرج، طالقان، لتیان، گلپایگان و ماملو بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد و سدهای لار، زاینده‌رود، پیشین، ستارخان و دانشمند کمتر از ۴۰ درصد آب دارند.
سال آبی در ایران از ابتدای مهرماه هر سال آغاز می‌شود و تا پایان شهریورماه سال بعد ادامه دارد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.22)
1342.3
2.9
مثقال طلا (%0)
736700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.