کد خبر: 150711

کارشناس اقتصادی:

کرباسیان می‌تواند اقتصاد را سامان بدهد

هادی حق‌شناس: هم اینک که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم و دیگر نباید از مدیران کم تجربه و با شیوه آزمون و خطا استفاده کنیم.

سرویس اقتصاد کلان -

در خصوص‌ اعلام کابینه پیشنهادی دولت از سوی آقای روحانی‌اظهار داشت: با بررسی‌اجمالی‌در مورد کابینه آقای روحانی و یک بررسی محتوایی‌ از وزاری پیشنهادی ایشان می‌‌توان دریافت که ۵۰ درصد از وزراء تغییر کرده است. از منظر دیگر سن کابینه ۵ تا ۶ سال کمتر از قبل شده اما چنین اتفاقی به لحاظ شکلی چندان اهمیتی ندارد و باید به کارآمدی افراد توجه داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، این اقتصاددان تاکید کرد: هم‌ اینک بحران‌ صندوق‌های بازنشستگی، کمبود آب و ساماندهی موسسات مالی‌ غیرمجاز موضوعات تهدید کننده‌ای هستند و باید بر روی حل این مشکلات تمرکز داشت.

وی با بیان اینکه در خصوص بانک‌ها بحران جدی‌تر است گفت: نظام بانکی نیازمند اصلاحات ساختاری است و موضوع مطالبات بانک‌ها از مواردی است که باید به آن بیشتر پرداخت.

حق‌شناس خاطر نشان کرد: در بخش آب نیز بحران جدی داریم تا این موضوع به عوارض سیاسی اجتماعی‌مهم مبدل نشود.

این‌اقتصاددان با اشاره به افزایش نرخ بیکاری در کشور گفت: نرخ بیکاری‌برای پسران ۲۵ درصد و برای دختران ۵۰ درصد است و وزرا  باید به این موضوع توجه کنند.

وی تصریح کرد: کابینه یازدهم در شرایطی‌استقرار یافت که کشور در تلاطم بود و بازار ارز و پول به معنای واقعی با مشکل مواجه بود اما در سال ۹۲ کشور از بحران عبور کرد و در سال ۹۶ ثبات در همه بازارها بوجود آمد.

حق‌شناس افزود: نکته کلیدی این است که رفتار دولت دهم غیرقابل پیش‌بینی بود، اما رفتار دولت یازدهم قابل پیش‌بینی بود و نتیجه آن هم در بازار محسوس‌ است. انتظار از دولت دوازدهم به اصلاحات ساختاری در بازار پول، سرمایه، در بخش صندوق‌های بازنشستگی و موضوع آب برمی‌گردد و این کابینه باید بتواند اصلاحاتی ساختاری انجام دهد.

حق‌شناس با اشاره به پیشنهاد مسعود کرباسیان برای فعالیت در وزارت اقتصاد گفت: وی از مجریان و مدیران بسیار قوی محسوب می‌شود. با توجه به این که اقتصاد کشور در بخش‌های مختلف نیاز به جراحی دارد باید وزیری قوی و باتجربه هدایت کار را عهده‌دار شود.

وی ادامه داد: هم اینک که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم و دیگر نباید از مدیران کم تجربه و با شیوه آزمون و خطا استفاده کنیم.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.