کد خبر: 145108

کره‌جنوبی هم در ایران سوپرمارکت می‌زند

بزرگترین شرکت سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای کره جنوبی در ایران شعبه راه اندازی می‌کند.

سرویس بازار -

شرکت بی‌جی‌اف ریتیل، اداره کننده بزرگ‌ترین سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای کره جنوبی با برند سی‌یو اعلام کرد، قراردادی با یک شرکت ایرانی به امضا رسانده که اولین قرارداد یک سوپرمارکت زنجیره‌ای کره جنوبی برای توسعه فعالیت‌هایش در خارج از این کشور به شمار می‌رود.

بر اساس این قرارداد، یک شرکت لوازم‌خانگی ایران مسئولیت سرمایه‌گذاری و اداره فروشگاه‌های این شرکت کره‌ای در ایران را بر عهده خواهد گرفت.

این قرارداد در شرایطی منعقد می‌شود که رقابت در بازار کره جنوبی میان فروشگاه‌های زنجیره‌ای که عمدتا بین ۳ شرکت سی یو، جی اس ۲۵ و ۷ الون در جریان است، با افزایش شعبه‌های فروشگاهی این شرکت‌ها در سراسر این کشور در حال شدت گرفتن است.

بر اساس آمارهای صنعتی، حجم بازار فروشگاه‌های زنجیره‌ای سوپرمارکتی در کره جنوبی سال گذشته از مرز ۲۰ تریلیون وون (۱۷٫۵ میلیارد دلار) گذشت که ۱۸٫۶ درصد نسبت به ۱۷٫۲ تریلیون سال قبل از آن رشد داشت. این رشد مرهون افزایش خانوارهای تک‌نفره و سالخورده شدن جمعیت کره جنوبی بوده است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.