ت
کد خبر: 132180

آغاز به کار گمرک آبادان در مبادی ورودی اروند

سرویس کسب و کار -

مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک ایران از استقرار گمرک در مبادی ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی معقولی با بیان اینکه گمرک آبادان در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند مستقر شد، گفت: مراتب قانونی واردات و صادرات در این مبادی با نظارت گمرک انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با تجهیز کانکس‌های گمرک برای انجام عملیات گمرکی و مدیریت ریسک، گمرک فعالیت خود را در مبادی ورودی آغاز کرد.

وی افزود: کانکس‌های گمرک در حال حاضر با انجام چک رندوم واردات و صادرات در مبادی ورودی بخشی از فعالیت گمرک را در مبادی ورودی و خروجی به عهده دارند.

معقولی بیان کرد: گمرک آبادان با استقرار در گیت‌های ورودی و خروجی چک رندوم واردات و صادرات را برعهده دارد و با ارجاع مواردغیر قانونی مشاهده شده توسط بازرسان مستقر در گیت‌ها به کانکس گمرک، مراتب قانونی طبق قوانین گمرک مناطق آزاد انجام می‌شود.

مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک ایران با بیان تعرفه‌های کالای همراه مسافر در مناطق آزاد اروند، اظهارکرد: کالای همراه مسافر به ارزش ۸۰ دلار برای هر مسافر در گیت‌ها اجرا می‌شود.

معقولی تاکید کرد: چنانچه برای کامیون‌های حمل کالا از گمرک مستقر در شهر مجوز خروج صادر شود نیاز به بررسی مجدد در گیت‌ها ندارد.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.