ت
کد خبر: 134305

آموزش یک هزار بومی برای کار در مجتمع فولاد مکران

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دستور ویژه‌ای را برای آموزش یک هزار نفر از افراد بومی به منظور کار در مجتمع فولاد مکران چابهار صادر کرد.

‌به گزارش تجارت‌نیوز، اکبر ترکان در بازدید از مجتمع در حال احداث فولاد مکران منطقه آزاد چابهار دستور ویژه‌ای برای آموزش نیروی انسانی متخصص بومی برای تامین نیروی کار مورد نیاز در پروژه فولاد مکران صادر کرد.

وی در این زمینه افزود: یک هزار نفر، تابستان امسال با حمایت منطقه آزاد چابهار در رشته‌های فنی، آموزش کاربردی می‌بینند و دانش‌آموزان مقطع دبیرستان و بالاتر در این دوره‌ها پذیرفته می‌شوند.

مشاور رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: منطقه آزاد چابهار با پرداخت کمک‌هزینه، تدارک فضای آموزشی، به‌کارگیری اساتید متخصص و در اختیار قرار دادن کارگاه و آزمایشگاه این تعداد را آموزش می‌دهد تا در پروژه‌های سرمایه‌گذاری شده در بخش فولاد در چابهار به کار گرفته شوند.

ترکان تاکید کرد: این طرح در دولت تدبیر و امید با هدف پرورش نیروی انسانی متخصص در مناطق آزاد به اجرا در می‌آید.

مجتمع فولاد مکران چابهار طرح احداث تولید آهن اسفنجی به ظرفیت یک میلیون و ۶٠٠ تن در سال به روش احیا مستقیم (DRI) را در دستور کار دارد.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.1)
1,260.40
1.30
مثقال طلا (%0.05)
4,991,500
2,500
سکه امامی (%0.09)
12,105,000
10,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.36)
42,330
150
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.