ت
کد خبر: 133393

ابلاغ آیین‌نامه کسب و کار تا دو روز آینده

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب آیین‌نامه کسب و کار در دولت خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهندس محمدرضا نعمت‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: این آیین‌نامه ظرف یک تا دو روز آینده به دستگاه‌های مختلف ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به حضور هیات‌های خارجی در دوران پسابرجام در ایران و تاثیر مثبت آن بر بهبود روابط تجاری ما با دنیا تصریح کرد: در دوران پسابرجام و با تبادل هیات‌های تجاری همکاری‌های ما با سایر کشور‌ها در این زمینه شروع شده است.

نعمت‌زاده با اشاره به مشکلاتی که در زمینه شاخص کسب و کار داریم، افزود: برخی از مقررات داخلی در زمینه گسترش روابط تجاری ما مسائلی را ایجاد می‌کند که به عنوان نمونه می‌توان به وضعیت کسب و کار اشاره کرد. زیرا ما در این شاخص هنوز به رتبه و جایگاه خوب خود نرسیده‌ایم.

این عضو کابینه دولت یازدهم خاطرنشان کرد: با تلاش‌های دولت تدبیر و امید توانستیم رتبه ایران در شاخص کسب و کار را از بین ۱۸۰ کشور به ۱۲۰ برسانیم. در حالی که پیش از این، رتبه ما ۱۵۲ بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: خارجی‌ها به طور قطع وضعیت ما را رصد می‌کنند. بنابراین لازم است تا وضعیت کسب و کار را به بهترین شکل اصلاح کنیم.
‌نعمت‌زاده با اشاره به آیین‌نامه ارتقای کسب و کار در کشور تصریح کرد: کسب و کار ۱۰ شاخص دارد که در این آیین‌نامه تکالیف همه دستگاه‌ها را برای ارتقا در این زمینه مشخص کرده‌ایم و این آیین‌نامه تا دو روز آینده به آنها ابلاغ خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ما نیاز داریم برای ارتقای شاخص کسب و کار تلاش‌های جدی‌تری داشته باشیم، یادآور شد: به طور قطع با ابلاغ و اجرای این آیین‌نامه رتبه ایران در شاخص کسب و کار بهتر خواهد شد و پیش‌بینی ما این است که با این اقدام می‌توانیم به رتبه ۷۰ برسیم.

نعمت‌زاده با اشاره به سرعت بالای تاسیس شرکت در کشور‌های مختلف دنیا، اظهار داشت: در بسیاری از کشور‌ها ظرف یک روز می‌توان شرکتی را تاسیس کرد و ما امیدواریم با بهبود شاخص کسب و کار بتوانیم روند تاسیس شرکت در ایران را نیز تسریع کنیم.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.06)
1,260.90
0.80
مثقال طلا (%0.05)
4,986,500
2,500
سکه امامی (%0.06)
12,122,500
7,000
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.43)
42,360
180
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.