ت
کد خبر: 133393

ابلاغ آیین‌نامه کسب و کار تا دو روز آینده

سرویس کسب‌وکار -

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب آیین‌نامه کسب و کار در دولت خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهندس محمدرضا نعمت‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: این آیین‌نامه ظرف یک تا دو روز آینده به دستگاه‌های مختلف ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به حضور هیات‌های خارجی در دوران پسابرجام در ایران و تاثیر مثبت آن بر بهبود روابط تجاری ما با دنیا تصریح کرد: در دوران پسابرجام و با تبادل هیات‌های تجاری همکاری‌های ما با سایر کشور‌ها در این زمینه شروع شده است.

نعمت‌زاده با اشاره به مشکلاتی که در زمینه شاخص کسب و کار داریم، افزود: برخی از مقررات داخلی در زمینه گسترش روابط تجاری ما مسائلی را ایجاد می‌کند که به عنوان نمونه می‌توان به وضعیت کسب و کار اشاره کرد. زیرا ما در این شاخص هنوز به رتبه و جایگاه خوب خود نرسیده‌ایم.

این عضو کابینه دولت یازدهم خاطرنشان کرد: با تلاش‌های دولت تدبیر و امید توانستیم رتبه ایران در شاخص کسب و کار را از بین ۱۸۰ کشور به ۱۲۰ برسانیم. در حالی که پیش از این، رتبه ما ۱۵۲ بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: خارجی‌ها به طور قطع وضعیت ما را رصد می‌کنند. بنابراین لازم است تا وضعیت کسب و کار را به بهترین شکل اصلاح کنیم.
‌نعمت‌زاده با اشاره به آیین‌نامه ارتقای کسب و کار در کشور تصریح کرد: کسب و کار ۱۰ شاخص دارد که در این آیین‌نامه تکالیف همه دستگاه‌ها را برای ارتقا در این زمینه مشخص کرده‌ایم و این آیین‌نامه تا دو روز آینده به آنها ابلاغ خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ما نیاز داریم برای ارتقای شاخص کسب و کار تلاش‌های جدی‌تری داشته باشیم، یادآور شد: به طور قطع با ابلاغ و اجرای این آیین‌نامه رتبه ایران در شاخص کسب و کار بهتر خواهد شد و پیش‌بینی ما این است که با این اقدام می‌توانیم به رتبه ۷۰ برسیم.

نعمت‌زاده با اشاره به سرعت بالای تاسیس شرکت در کشور‌های مختلف دنیا، اظهار داشت: در بسیاری از کشور‌ها ظرف یک روز می‌توان شرکتی را تاسیس کرد و ما امیدواریم با بهبود شاخص کسب و کار بتوانیم روند تاسیس شرکت در ایران را نیز تسریع کنیم.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.