ت
کد خبر: 134137

معاون راه‌آهن:

اختصاص ۷٫۵ میلیارد دلار از محل صرفه‌جویی در سوخت به حمل و نقل ریلی

سرویس کسب‌وکار -

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و تعامل با وزارت نفت ۷٫۵ میلیارد دلار اعتبار از محل صرفه‌جویی در سوخت برای انجام سرمایه‌گذاری‌های صنعت حمل و نقل ریلی در مدت پنج سال اختصاص می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، «نوراله بیرانوند» بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اولین قرارداد مربوط به صرفه‌جویی‌های مصرف سوخت در محل این نمایشگاه به امضا رسید و راه‌آهن درصدد است در مدت پنج سال آینده بتواند ۷٫۵ میلیارد دلار را برای شرکت‌های ریلی اختصاص دهد.

وی اظهارداشت: قراردادهای خوبی در این نمایشگاه به امضا رسید و با وجود شرکت‌های معتبر در عرصه حمل و نقل ریلی جهان از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، چین و هند، شاهد استقبال این شرکت‌ها از نمایشگاه ریلی تهران هستیم.

معاون راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود : راه‌آهن در این نمایشگاه موفق به امضای قرارداد همکاری‌های ریلی در حوزه مدیریت ترافیک و علائم خطوط شد تا بتواند از تجارب کشور اسپانیا در این زمینه استفاده کند.

بیرانوند گفت: علاوه بر این، قراردادهای زیادی توسط شرکت‌های فعال در حوزه ریلی امضا شده و امید است تولید واگن‌های مورد نیاز باری و مسافری در شرکت‌های سازنده واگن در کشور را مشاهده کنیم.

وی گفت: امضای این قراردادها موجب شد تا همه واگن‌سازهای داخلی در سال تولید و اشتغال، فعالیت‌های خود را آغاز کنند تا بتوانند با ظرفیت‌هایی که برای آنها تعریف شده، تولیدات خود را به شبکه ریلی کشور تحول دهند.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته، به منظور توسعه و تقویت زیربناهای حمل و نقل ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی، ۲۵ اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد.

فراخوان برای ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز شرکت‌های راه‌آهن، مترو و شرکت‌های حمل و نقل ریلی، برگزاری نشست‌های تخصصی با مسئولان صنعت ریلی کشور، رونمایی از آخرین دستاوردهای صنعت ریلی و صنایع وابسته به آن و ارائه ظرفیت‌های این بخش برای جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی از عمده اهداف برگزاری این نمایشگاه در تهران است.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.