ت
کد خبر: 133322

انتخاب صادرکنندگان نمونه کشور کلید خورد

سرویس کسب‌وکار -

رئیس کل سازمان توسعه تجارت با اشاره به ضرورت کامل و به‌روز بودن بانک اطلاعات صادرکنندگان کشور گفت: بانک اطلاعاتی کامل به منزله اهرم تنظیم‌کننده سیاست‌های تجاری کشور محسوب می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، مجتبی خسروتاج در ادامه افزود: فراهم آوردن بستر برای رشد صادرات از وظایف دولت‌ها است اما معتقدم این بستر باید با نوآوری و خلاقیت همراه باشد.

وی همچنین در خصوص شاخص‌های انتخاب صادرکنندگان نمونه در گروه‌های کالایی مختلف خاطرنشان کرد: شاخص‌ها باید متناسب با نوع کالا و با مشورت اتحادیه و تشکل‌های در جهت ارتقای سطح کیفیت و عملکرد تعیین شوند.

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات با تشریح برنامه‌های پیش‌بینی شده برای روز ملی صادرات گفت: مراسم امسال متفاوت از سال‌های دیگر برگزار خواهد شد، به گونه‌ای که بازه وسیع‌تری از صادرکنندگان را در نظر داشته باشیم. برای آن بخش از فعالان که در لیست صادرکنندگان نمونه قرار نمی‌گیرند نیز دوره‌های آموزشی جهت توانمندسازی آنها در نظر گرفته شده است و در سال‌های آینده یکی از شاخص‌های انتخاب را موفقیت در گذراندن دوره‌های آموزشی تخصصی سازمان توسعه تجارت ایران قرار خواهیم داد.

محمدرضا مودودی افزود: هر سال ۲۹ مهرماه در روز ملی صادرات از صادرکنندگان نمونه و ممتاز کشور تقدیر می‌شود.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.