ت
کد خبر: 133231

ایجاد ۱۳۰ هزار شغل در سال ۹۶ در حوزه فضای مجازی

سرویس کسب‌وکار -

وزیر ارتباطات گفت: الان نمونه هایی از ایجاد شغل در فضای مجازی در شهر تهران و برخی کلانشهرها در زمینه حمل و نقل، املاک، گردشگری و تجارت را شاهد هستیم.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع مدیران صنعتی حامی دولت اظهار داشت: یکی از کارهای مهم این دولت رویکردی بوده که در زمینه فضای مجازی داشته و این در حالی است که در دولت قبل فضای مجازی یک فضایی بود که افراد فقط اطلاعاتی کسب کنند و خبررسانی انجام شود و آن هم تهدید تلقی می‌شد.

وی افزود: این دولت اول دسترسی آزاد به اطلاعات را سرلوحه کار خود قرار داد و سپس منشور حقوق شهروندی را بi عنوان یکی از سیاست های جدی قرار داد. واعظی اظهار کرد: همچنین بستر شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی را به عنوان بستر و شبکه ای که می تواند همه ملت ایران را بهم متصل کند در زمینه زیرساخت‌هایش اقدام کردیم.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: وقتی کار به جایی رسید که از نظر سرعت و کیفیت به نقطه مطلوب رسید آن هدف اصلی خودش که ایجاد کسب و کارهای الکترونیکی یا دانش‌بنیان است را به عنوان اولویت قرار دادیم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۴ در حوزه ict حدود ۳۰ هزار شغل ایجاد کردیم، تصریح کرد: این میزان در سال ۹۵ به ۱۰۰ هزار شغل افزایش یافت و در سال ۹۶ نیز ایجاد ۱۳۰ هزار شغل در فضای مجازی هدف‌گذاری شده است.

واعظی در ادامه اظهار کرد: الان نمونه‌هایی در شهر تهران و برخی کلانشهرها در زمینه حمل و نقل، املاک، گردشگری و تجارت که فعالیت‌های بسیار خوبی است مشاهده می‌کنید که این را باید به همه استان‌ها تسری بدهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان تاکید کرد: این حوزه در ایجاد اشتغال همانند صنعت، منابع بسیار زیادی نیاز ندارد و امیدواریم با منابع کم و با زیرساخت‌هایی که آماده شده است بتوانیم برای جوانان به ویژه جوانان فارغ‌التحصیل بیکار شغل ایجاد کنیم.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.