ت
کد خبر: 132555

ایران از اهمیت بالایی برای صنایع قطعه‌سازی برزیل برخوردار است

فعال صنعتی برزیل و رییس هیات اعزامی انجمن قطعه‌سازان این کشور به کشورمان گفت: ایران به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه و شمال آفریقا می‌تواند شریک مناسبی برای صنعت رو به توسعه قطعه‌سازی برزیل برای توسعه همکاری‌های مشترک باشد.

در گزارش تجارت‌نیوز نوشته شده، خانم «الاین کولناگو» (ELAINE COLNAGO) چهارشنبه در حاشیه نشست انجمن قطعات خودروی برزیل در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) افزود: ایران در گذشته شریک خوبی برای صنایع برزیل بوده اما این همکاری‌ها به دلیل تحریم‌ها و اعمال فشارهای اقتصادی دچار وقفه شد و تجارت و همکاری دو جانبه تقریبا به صفر رسید.

وی افزود: در سال‌های تحریم اعضای انجمن قطعه‌سازی و قطعات خودروی برزیل خواستار از سرگیری همکاری های مشترک با ایران در فرصت مناسب بودند و امروز برای رصد و بررسی اوضاع ایران آمده‌ایم.

این فعال صنعتی یادآور شد: صنایع خودروسازی برزیل در چند سال گذشته با رشدی چشمگیر به رکورد تولید سالیانه چهار میلیون دستگاه در سال دست یافته و به تبع آن صنایع قطعه‌سازی این کشور نیز رشد قابل توجهی تجربه کردند.

کولناگو افزود: امروز صنایع قطعه‌سازی برزیل آماده همکاری و توسعه مناسبات با کشورهای مختلف و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود هستند و در این راستا ایران به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه و شمال آفریقا از اهمیت بالایی برای این کشور برخوردار است.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.06)
1,260.90
0.80
مثقال طلا (%0.08)
4,985,000
4,000
سکه امامی (%0.03)
12,119,000
3,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.45)
42,370
190
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.