ت
کد خبر: 133956

بازار روغن پالم ایران تا سال ۲۰۲۵ به ۶۴۸ میلیون دلار افزایش می‌یابد

بر اساس گزارش جدیدی که موسسه گرند ویو ریسرچ منتشر کرده، انتظار می‌رود ارزش بازار روغن پالم در ایران تا سال ۲۰۲۵ میلادی به ۶۴۸.۴۰ میلیون دلار برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از موسسه پی آر نیوز وایر، افزایش استفاده از روغن پالم در لوازم آرایشی و صنایع بیودیزل در افزایش قابل توجه درآمد بازار روغن پالم ایران در سال‌های اخیر موثر بوده است.

قیمت پایین محصولات پالم در مقایسه با دیگر محصولات گیاهی نظیر سویا، آفتاب گردان و بادام زمینی نیز در افزایش استفاده از روغن پالم در مواد غذایی و نوشیدنی، لوازم آرایشی و صنایع بیودیزل شده است.

مالزی در حال مذاکره برای کاهش تعرفه صادرات روغن پالم به ایران در قالب یک موافقت‌نامه تجارت آزاد با این کشور است که انتظار می‌رود موجب رشد روابط تجاری بین دو کشور گردد.

بر اساس این گزارش، ارزش بازار روغن پالم ایران در سال ۲۰۱۵، ۲۳۲٫۲۵ میلیون دلار بوده است.

از مهمترین واردکنندگان روغن پالم به ایران می‌توان به شرکت‌های میدل ایست گلد استار، کالا گستران سبز اندیشه، پارس وجتبل اویل، کارگیل، گلبرگ بهاران، ساولا بهشهر کمپانی، جهان وجتبل اویل کمپانی، اقتصاد-اندیشه، و شرکت تولیدی مارگارین اشاره کرد.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.06)
1,260.90
0.80
مثقال طلا (%0.08)
4,985,000
4,000
سکه امامی (%0.03)
12,119,000
3,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.45)
42,370
190
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.