ت
کد خبر: 133413

بیانیه سامسونگ در رابطه با تاخیر در تحویل گلکسی اس ۸

سرویس کسب و کار -

در فروردین ماه، سامسونگ پیش‌فروش ویژه گلکسی اس ۸ را با همکاری چند فروشگاه اینترنتی آغاز نمود و در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه، عرضه پرچمدار خود را برای کاربرانی که آن را سفارش داده بودند، شروع کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سامسونگ در مورد تاخیری که برای برخی سفارش‌های گلکسی اس ۸ به وجود آمده، توضیحاتی ارائه کرد و بیانیه‌ای ارائه داد که بر اساس آن، گفته می‌شود تمام سفارش‌ها طی هفته آینده به کاربران تحویل داده خواهد شد. در ادامه، متن بیانیه ارسالی از سوی سامسونگ ایران آمده است.

به دلیل تقاضای بالای جهانی برای پیش‌خرید موبایل‌های S8 و S8+، فرآیند ارسال این کالاها با تاخیر مواجه شده است.

تمامی این محصولات به صورت رسمی از مبادی قانونی کشور تامین و با گارانتی‌های معتبر سامسونگ در ایران، در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

ضمن عذرخواهی صمیمانه و قدردانی از شکیبایی همراهان گرامی، به اطلاع می‌رساند تحویل این محصولات از ۱۲ اردیبهشت شروع شده و طی هفته آینده به پایان خواهد رسید.

لازم به ذکر است جهت تسهیل در ارائه خدمات بهتر، تمامی دستگاه‌های مذکور، با سرویس VIP از پیش فعال شده توسط شرکت سامسونگ ارائه خواهند شد.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.