ت
کد خبر: 132677

تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیارد تومان برای ساخت شناورهای دریایی

سرویس کسب‌وکار -

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور در سفر به استان بوشهر گفت: به منظور رونق تولید و اشتغال تا سقف ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت شناورهای دریایی ارایه می‌دهیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، عبدالمجید رضوانی که به اتفاق معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر برای بازدید و بررسی مسائل و مشکلات واحدهای شناورسازی بوشهر به این استان سفر کرد، در حاشیه این سفر اظهار کرد: صندوق توسعه صنایع دریایی به منظور پشتیبانی از واحدهای شناورسازی در چند سال اخیر توانسته است خدمات حمایتی مهمی را در راستای رونق اقتصادی در قالب تسهیلات بانکی در بخش ساخت شناور، تعمیرات شناور، تکمیل شناورهای نیمه‌تمام، توسعه کارگاه، سرمایه در گردش و همچنین تسهیلات کارمزد ضمانت‌نامه ارایه کند.

رضوانی با بیان اینکه صنعت کشتی‌سازی در استان بوشهر سابقه‌ای دیرینه دارد، گفت: صندوق توسعه صنایع دریایی از سال ۹۵ سقف تسهیلات تعمیرات شناورهای دریایی را از ۲۰۰ میلیون تومان به دو میلیارد تومان افزایش داده است که این خود می‌تواند در گردش زنجیره صنعت دریایی اثربخش واقع شود.

در ادامه معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی با مطرح کردن این موضوع که واحدهای شناورسازی که برای دریافت تسهیلات در هر یک از بخش‌های مربوطه به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند، می‌توانند از تسهیلات کارمزد ضمانت‌نامه به منظور کاهش سود بانکی خود استفاده کنند، عنوان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر نرخ تسهیلات سود بانکی برای متقاضیان ۱۸ درصد است صندوق توسعه صنایع دریایی به منظور حمایت‌های خود توانسته است این نرخ وام را به ۱۲ درصد، ویژه شناورسازان دریایی که به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند، کاهش دهد.

بهمن حروفی ابراهیمی بخش دیگری از حمایت‌های صندوق را خدمات ضمانت‌نامه‌های بانکی دانست و افزود: به منظور کمک به متقاضیان برای افزایش ضمانت‌نامه خود تا سقف ۵ میلیارد تومان از سوی صندوق توسعه صنایع دریایی و سقف ۱۰ میلیارد تومان از طریق صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون و در مجموع به ارزش ۱۵ میلیارد تومان در جهت روان ساختن کار و فعالیت در این حوزه، قابلیت پوشش ضمانت‌نامه وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به تشکیل ۷۳ فقره پرونده تسهیلات برای کمک به واحدهای شناورسازی در سال گذشته، گفت: از این تعداد ۸ فقره پرونده به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان به بانک‌های عامل ارجاع داده شده است که از این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان مصوبه بانک را دریافت کرده‌اند و مابقی در فرایند تصویب هستند.

به گفته حروفی ابراهیمی حمایت‌های متعددی در قالب تسهیلات بانکی برای واحدهای شناورسازی در استان بوشهر مانند شرکت صنعتی دریایی صدرا بوشهر و شرکت ایلکا صورت گرفته است که این نشان از پویایی صنعت کشتی‌سازی در این استان است.

وی در پایان از متقاضیان تسهیلات صندوق توسعه صنایع دریایی خواست تا با مراجعه به سایت الکترونیکی مربوطه به آدرس www.imf.ir می‌توانند از کلیه حمایت‌ها و خدمات لازم مطلع شوند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.