ت
کد خبر: 133725

تکذیب حکم انفصال از خدمت جهانگیری

سرویس کسب‌وکار -

دیوان محاسبات حکم انفصال از خدمت جهانگیری را برای دومین بارتکذیب کرد.

تجارت‌نیوز به نقل از سایت معاون اول رییس جمهور گزارش می‌دهد، در پی ادعای یکی از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر دریافت و پرداخت خلاف قانون دکتر اسحاق جهانگیری در دوران تصدی وزارت صنایع و معادن و بازنشر این اتهام ناروا و کذب در برخی رسانه‌ها، دفتر دیوان محاسبات کشور پس از بررسی موضوع طی نامه‌ای رسمی به دفتر معاون اول اعلام کرد؛ رای مورد بحث صرف نظر از صحت و سقم و امضاهای ذیل آن به لحاظ عدم ثبت و جری تشریفات آمره و الزامی قانونی مورد عمل در دیوان محاسبات کشور فاقد وجاهت قانونی و غیر قابل استناد است.

متن کامل نامه دفتر دیوان محاسبات کشور به شرح ذیل است:

جناب آقای چهره‌گشا

رییس دفتر محترم معاون اول رییس جمهور

سلام علیکم

عطف به نامه شماره ۲۰۲۰۲ مورخ ۱۳۹۶/۲/۲۴ موضوع استعلام در خصوص خبر منتشره در سایت یک خبرگزاری با عنوان حکم صادره در دیوان محاسبات کشور راجع به آقای مهندس جهانگیری وزیر وقت صنایع و معادن اشعار می‌دارد:

همانطور که در قسمت انتهایی نامه شماره ۱۰۶۰ / ۹۷۶ / م / ۲ مورخ ۱۳۹۰/۶/۱ معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور اعلام شده است به علت عدم رعایت مراحل قانونی رسیدگی (اعم از تنظیم و صدور دادخواست توسط دادستانی دیوان محاسبات کشور، عدم ابلاغ اوراق و عدم تشکیل جلسه رسیدگی و مالآ عدم صدور رای)، چنین رایی به مرحله ابلاغ موضوع ماده (۲۶) قانون دیوان محاسبات کشور نرسیده است.

لذا از نظر این دفتر رای مورد بحث صرف نظر از صحت و سقم و امضاهای ذیل آن به لحاظ عدم ثبت و جری تشریفات آمره و الزامی قانونی مورد عمل در دیوان محاسبات کشور فاقد وجاهت قانونی و غیر قابل استناد می‌باشد.

علی اکبری

رییس دیوان محاسبات کشور

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.