ت
کد خبر: 140023

قاچاق ۱۰ هزار دستگاه رسیور ماهواره توسط یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی

سرویس خدمات و بازرگانی -

گمرک از قاچاق ۱۰ هزار دستگاه رسیور ماهواره توسط یک شرکت حمل‌ونقل بین المللی، در بندر شهید رجایی خبر داد.

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد، بیش از ۱۰ هزار دستگاه رسیور ماهواره قاچاق به کمک سامانه جامع گمرکی توسط ماموران گمرک کشف شد.

بر اساس گزارش گمرک، یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی تعداد ۳۴۳۴ نگله انواع رسیور ماهواره را به گمرک شهید رجایی بندرعباس جهت ترانزیت خارجی اظهار و این تعداد رسیور ماهواره را تحت رویه ترانزیت خارجی با دو دستگاه کانتینر ۴۰ فوت توسط کامیون به مقصد گمرک باشماق جهت خروج از کشور بارگیری می‌کند.

با رصد الکترونیکی و مانیتورینگ محموله توسط سامانه جامع گمرکی مشخص می‌شود بخشی از محموله شامل ۱۷۱۷ نگله به تعداد ۱۰۳۰۲ دستگاه رسیور ماهواره در مهلت مقرر به گمرک باشماق واصل نگردیده و کالا در داخل کشور تخلیه شده است.

گمرک شهید رجایی این موضوع را قاچاق تشخیص و بر اساس اطلاعات سامانه جامع گمرکی منطبق با بند «ب» ماده ۱۱۳ قانون امور گمرکی صورت مجلس کشف کالای قاچاق تنظیم می‌شود.

ارزش کالای یاد شده ۳۰۹۰۶۰ دلار معادل ۱۰۰۲۷۱۴۲۶۴۰ ریال بوده و ارزش قاچاق آن ۱۳۷۹۷۳۴۸۲۷۲ ریال و حقوق ورودی آن ۳۷۷۵۲۰۵۶۳۲ ریال است که با محاسبه این مبالغ پرونده قاچاق کالا برای شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی تشکیل گردید.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.