ت
کد خبر: 134210

نایب‌رئیس انجمن سرامیک ایران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

۷۰ درصد ازتولید کاشی ایران به خارج صادر می‌شود

سرویس راه و ساختمان -

نایب‌رئیس انجمن سرامیک ایران از صادرات ۷۰ درصد از تولیدات کاشی و سرامیک ایران به کشورهای مختلف خبر داد.

رضایی در گفتگو با خبرنگار تجارت‌نیوز، با اشاره به اینکه ایران به لحاظ تولید کاشی، سرامیک و صنایع نسوز در رتبه ۷ جهان قرار دارد، اظهار داشت: بر اساس مارها سالیانه ۵۰۰ میلیون متر مربع انواع کاشی و سرامیک در کشور تولید می‌شود.

وی افزود: البته این میزان با توجه به اجرای طرح‌های توسعه در این بخش تا ۷۰۰ میلیون متر مربع قابل افزایش است.

نایب‌رئیس انجمن سرامیک ایران با بیان اینکه ۷۰ درصد از تولیدات کاشی و سرامیک کشور صادر می‌شود، گفت: عمده صادرات کاشی و سرامیک ایران به کشورهای عراق،افغانستان و آسیای میانه است.

ویدئوی این مصاحبه را می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

وی ادامه داد: کیفیت و طراحی کاشی و سرامیک ایران به گونه‌ای است که در حال حاضر مشتریان زیادی از کشورهای کانادا، استرالیا، انگلستان و آلمان خواهان خرید این محصولات از کارخانه‌های داخلی هستند که متاسفانه به دلیل وجود برخی مشکلات هنوز امکان صادرات کاشی ایرانی به بازار این کشورها فراهم نشده است.

به گفته رضایی، هم‌اکنون ۱۷۰ کارخانه تولید کاشی و سرامیک در ایران وجود دارد که به طور متوسط هر واحد تولیدی برای ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.

 

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.