ت
کد خبر: 132350

زمان صدور گواهینامه انطباق کالاهای وارداتی و صادراتی به ۲٫۵ روز کاهش یافت

سرویس کسب‌وکار -

معاون ارزیابی و کیفیت کالاهای وارداتی و صادراتی سازمان ملی استاندارد گفت: مدت زمان فرایند صدور گواهی انطباق کالاهای وارداتی و صادراتی که در ابتدای دولت یازدهم ۱۰ روزه بود، هم اکنون به ۲٫۵ روز کاهش یافته است.

جهانبخش سنجابی شیرازی افزود: این زمان باید با هدف تسهیل صادرات و واردات تا پایان سال ۹۸ به یک روز برسد.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی یکی از مشکلات بازار ایران، نبود انطباق برخی از استانداردهای ملی و بین‌المللی است که سبب شده تا در نهایت، بازار کالاها از دست بروند که این امر نشان دهنده لزوم تطابق بیشتر استانداردهای ملی با استانداردهای بین‌المللی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سنجابی شیرازی همچنین با تاکید بر جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور بیان کرد: در این ارتباط چهار گروه کالاهای قاچاق مشخص شده و طرح نشان‌دار کردن کالاهای استاندارد و غیر استاندارد به زودی به اجرا در می‌آید.

وی تاکید کرد: برای مقابله با پدیده قاچاق کار سختی در پیش است که در این ارتباط باید بتوانیم با کاهش سخت‌گیری‌های بی‌مورد و نهادینه کردن مزیت‌های اصلی تجارت رسمی مردم را به سمت تجارت قانونی سوق دهیم.

سنجابی شیرازی یادآور شد: در قالب برخی خرده‌فرهنگ‌ها پدیده قاچاق در برخی مناطق نهادینه شده که باید برای از بین رفتن پدیده قاچاق از سطح کشور تلاش کنیم.

وی تاکید کرد: سیاست کلان دولت تسهیل تجارت از طریق تسهیل صادرات و مدیریت واردات است که در این زمینه تاکنون اقدام‌های خوبی صورت گرفته است.

سنجابی شیرازی افزود: در جایی که واردات مزیت ۱۰۰ درصد دارد نیز روند آن تا حد امکان تسهیل‌سازی خواهد شد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.