ت
کد خبر: 133663

سالانه ۵۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه راه‌های کشور هزینه می‌شود

سرویس کسب و کار -

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: سالانه به‌طور میانگین ۵۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت و توسعه راه‌های جاده‌ای و ریلی در کشور هزینه می‌شود.

خیرالله خادمی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح ۲۵ کیلومتر از بزرگراه بابامیدان – گچساران – بهبهان اظهار داشت: در بودجه ۹۶ اعتبارات بخش جاده‌ای کشور ۲۰ درصد و ریلی دو برابر رشد داشته است.

در گزارش تجارت‌نیوز وی بیان کرد: یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر آزادراه و ۸۳۷ کیلومتر ریل تا پایان سال جاری در کشور احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه میانگین سالانه ساخت راه‌آهن در دولت تدبیر و امید رشد چشمگیری داشته است، گفت: در نیمه نخست سال جاری پنج استان در کشور به خط ریلی کشور متصل خواهند شد.

خادمی ابراز کرد: احداث ۳۵ هزار کیلومتر بزرگراه، آزادراه و راه اصلی برای توسعه و بهبود راه‌های ارتباطی کشور در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

وی گفت: هم‌اکنون بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده و یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: ساخت بزرگراه‌ها و تکمیل شریان‌های ارتباطی را مهم‌ترین اولویت وزارتخانه متبوع خود معرفی کرد.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.