ت
کد خبر: 133717

صادرات نخستین محموله گاز مایع فازهای ۱۵ و ۱۶ مجتمع گاز پارس جنوبی

سرویس کسب و کار -

رئیس عملیات تولید آب، برق و بخار پالایشگاه ششم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: به همت متخصصان داخلی نخستین محموله گاز مایع فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی به خارج از کشور صادر شد.

روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی روز دوشنبه به نقل از محسن میری اعلام کرد: کارشناسان و متخصصین پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی توانستند در کوتاه‌ترین بازه زمانی از راه‌اندازی واحد ذخیره‌سازی و صادرات گاز مایع (LPG) فازهای ۱۶ و ۱۵، اولین محموله از این محصول را با موفقیت صادر کنند.

وی یادآورشد: با راه‌اندازی این واحد نخستین محموله گاز مایع (LPG) فازهای ۱۵ و ۱۶ در شانزدهمین روز ماه جاری با کیفیت مطلوب برای صادرات به مبادی خروجی ارسال شد.

رئیس عملیات تولید آب، برق و بخار پالایشگاه ششم، گفت: این واحد به رغم مسیر طولانی تا تحویل به اسکله بارگیری، در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده‌سازی شده و افتخاری دیگر برای بزرگترین مجتمع گازی کشور رقم خورده است.

به گفته وی؛ محصول تولیدی این پلنت دارای بالاترین کیفیت و کمترین میزان سولفور (کمتر از ۱۰ppm) نسبت به پالایشگاه‌های مشابه است.

میری اظهار داشت: میزان تولید گاز مایع این پالایشگاه (پروپان و بوتان) طبق طراحی، روزانه ۲ هزار و ۸۷۰ تن در روز است.

وی یادآور شد: با توجه به کیفیت مطلوب این محصول باارزش می‌تواند باعث درآمدزایی مناسبی برای مجتمع گاز پارس جنوبی شود.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.