ت
کد خبر: 133340

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

صنایع کوچک تکیه‌گاهی مطمئن برای اقتصاد به شمار می‌روند

سرویس کسب و کار -

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع کوچک به دلیل برخورداری از مزیت‌های انعطاف‌پذیری بالا، اشتغال‌زایی، رشد اقتصادی و شکوفایی صادرات تکیه‌گاهی مطمئن برای اقتصاد کشور به شمار می‌رود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رمضانعلی سبحانی‌فر در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: صنایع کوچک به‌رغم نقش‌آفرینی در تولید و اشتغال متاسفانه در جامعه مغفول مانده است.

وی همچنین با بیان اینکه صنایع کوچک برای ایستادن روی پای خود نیاز به بازار مناسب دارند، اظهار داشت: شکوفایی این بخش کلیدی اقتصاد حمایت و توجه بی‌شائبه مسئولان را می‌طلبد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اهمیت صنایع کوچک امروزه به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان اقتصادی در تمام کشورهای پیشرفته و در حال توسعه به خوبی درک و مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: ایجاد و حمایت از صنایع کوچک از جمله اولویت‌ها و اهداف اصلی اقتصادی در بسیاری از کشورهای دنیاست، چون این صنایع در ایجاد اشتغال و فراهم کردن بستر مناسب برای نوآوری و افزایش صادرات بسیار نقش‌آفرین هستند.

سبحانی‌فر اضافه کرد: توجه به صنایع کوچک و زودبازده از جمله بهترین و سریع‌ترین راهکارهای ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری و رونق اقتصاد است.

وی در ادامه اظهار داشت: این گروه از صنایع در شرایط نابسامان اقتصادی به‌سرعت آسیب‌پذیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه صنایع کوچک در کنار یکدیگر صنعت بزرگ را تشکیل می‌دهند، افزود: فرآیند و زنجیره‌های تکمیلی صنایع کوچک در سطح مناطق ایجاد نشده و واحدهای تولیدی نمی‌توانند در بازار داخلی و خارجی حضور مناسبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه صنایع کوچک نقش مهم و موثری در توسعه صنعتی هر کشوری دارند، اظهار داشت: این دسته از صنایع مزایای فراوانی مانند نیاز به سرمایه در گردش کمتر و ریسک کمتر نسبت به صنایع بزرگ و متوسط دارند، اما بسیاری از واحدهای تولیدی مرتبط با صنایع کوچک دچار ورشکستگی و رکود می‌شوند.

سبحانی‌فر گفت: تولیدکنندگان پیش از تولید محصول باید در فکر مطالعه بازار و بازاریابی باشند و مشتریان محصول خود را پیدا کنند تا با پدیده ورشکستگی و توقف تولید مواجه نشوند.

وی افزود: اگر تولیدکنندگان و فعالان در حوزه صنایع کوچک زنجیره تولید تشکیل دهند و تامین نیازهای خود را به‌دست متخصصان بسپارند، می‌توانند بسیاری از مشکلات خود را رفع و صنعت خود را توسعه بخشند.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.