ت
کد خبر: 127589

آغاز خرید تضمینی پیاز

سرویس صنعت و معدن -

خرید تضمینی محصول پیاز کشاورزان در مراکز خرید استان هرمزگان توسط شبکه تعاون روستایی آغاز شد. به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی هرمزگان، سیروس اسدپور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور حمایت از کشاورزان و بر اساس اعلام رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران منضم به ابلاغیه وزیر جهاد

خرید تضمینی محصول پیاز کشاورزان در مراکز خرید استان هرمزگان توسط شبکه تعاون روستایی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی هرمزگان، سیروس اسدپور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور حمایت از کشاورزان و بر اساس اعلام رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران منضم به ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی خرید تضمینی محصول پیاز کشاورزان هرمزگانی از ابتدای سال جدید آغاز شد.

وی تصریح کرد: ۱۰ مرکز خرید در شهرستان های بندرعباس، رودان و میناب طبق شرایط دستورالعمل اقدام به خرید محصول پیاز کشاورزان می کنند.

وی با بیان اینکه قیمت خرید پیاز تحویل در مراکز ۲۷۸۴ ریال است، بیان کرد: پیاز خریداری شده باید مرغوب، سالم و بدون آفت زدگی، خاک، مواد خارجی و عاری از لهیدگی و عدم نیاز به سورت باشد همچنین وزن هر پیاز کمتر از ۴۰ گرم نباشد و در بسته بندی مناسب و سالم تحویل در مراکز از کشاورز خریداری می شود.

اسدپور، تنظیم بازار، پر کردن خلاء محصول در بازار مصرف، افزایش قیمت پیاز و کوتاه کردن دست دلالان از را از عمده اهداف خرید تضمینی پیاز عنوان کرد.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی پیاز تا پانزدهم خردادماه ادامه دارد پیش بینی کرد میزان ۱۵ هزار تن پیاز از کشاورزان هرمزگانی خریداری شود.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.