وزیر صنعتف معدن و تجارت در همایش نمایندگان اصناف خواستار تعیین ضرب الاجل برای نصب صندوق‌های مکانیزه فروشگاهی شد. محمدرضا نعمت زاده امروز در هفتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: برای نصب صندوق های مکانیزه فروشگاهی باید ضرب الاجل تعیین شود. وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: این کار در جهت شفاف

وزیر صنعتف معدن و تجارت در همایش نمایندگان اصناف خواستار تعیین ضرب الاجل برای نصب صندوق‌های مکانیزه فروشگاهی شد.
محمدرضا نعمت زاده امروز در هفتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: برای نصب صندوق های مکانیزه فروشگاهی باید ضرب الاجل تعیین شود.
وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: این کار در جهت شفاف سازی باید انجام شود و ان بخش از این صندوق ها را که نمی‌توان در داخی کشور تولید کرد، از طریق واردات تامین شود.
نعمت زاده بیان داشت: در تمام کشورها حتی کشورهایی که سطح انها از ما پایین تر است، این صندوق‌ها در واحدهای صنفی قرار دارد و باعث می شود، مالیات بر اساس درآمد واقعی گرفته شود.

وزیر صنعت با بیان اینکه نقش اصناف در انقلاب اسلامی قابل تمجید است، گفت: این صنف همیشه مورد اعتماد مردم بوده‌اند.

وی در مورد ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: این فروشگاه باید براساس نظام و دستورالعمل خود شکل گیرد، امروزه ۵ درصد توزیع در کشور در دست فروشگاه‌های زنجیره‌ای است، در حالی که در کشورهای دیگر متوسط توزیع در فروشگاه‌های زنجیره‌ای حدود ۷۰ درصد است.

نعمت‌زاده با بیان اینکه ما باید خودمان را با شرایط و نیاز امروز تطبیق دهیم، گفت: باید در امر توزیع و تولید خواسته مردم را بسنجیم، امروزه مردم می‌خواهند از اوقات فراغت خود حداکثر استفاده را داشته باشند و خریداران با توجه به وقت کم تمایل بیشتری برای خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای دارند.

نعمت‌زاده با بیان اینکه قیمت‌گذاری هنوز در کشور ما در مراکز تولید متمرکز است، اظهار داشت: ولی قیمت‌گذاری در دنیا در مراکز توزیع اتفاق می‌افتد و این موضوع رقابت را در سطح توزیع بیشتر می‌‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: خواست مشتریان این است که روز به روز نقش خود را قوی‌تر کنند و ما هم تابع آن هستیم.

وی افزود: ما معتقدیم با تمرکز خرید، نگهداری و انبارداری در فروشگا‌ه‌های زنجیره‌ای هزینه‌ها پایین می‌آید.

نعمت‌زاده تصریح کرد: ما هیچ محدودیتی برای واردات کالا نداریم، به جز مواردی که قانون مانع آن شده است. یکی از محدودیت‌های واردات کالا تعرفه است و در جاهایی که احساس کرده‌ایم، تعرفه مانع ورود کالا بوده در آن تغییر ایجاد کرده‌ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: به عنوان مثال تعرفه‌ پوشاک کالا که ۷۵ درصد بود را به ۵۵ درصد کاهش داده‌ایم و حتی معتقد هستیم که این رقم باید کاهش یابد.

نعمت‌زاده بیان داشت: ما در حاکمیت باید همه چیز را متعادل کنیم هم به تولید، هم به توزیع و هم به مصرف کننده، قاچاق، درآمدهای مالیاتی و همچنین به واحدهای کوچک توجه داشته باشیم و فقط نمی‌توان از یک دیدگاه برای موضوعی تصمیم‌گیری کرد.

وی افزود: قاچاق باید از مبادی ورودی کنترل شود.

 به گزارش فارس،نعمت‌زاده همچنین درمورد نمایندگی اصناف در مجامع و شوراها بیان داشت: قانون جدید بانک مرکزی در هیات دولت در شرف بررسی است و من خواهش می‌کنم، تا رئیس اتاق اصناف هم جزء شورای پول و اعتبار شود.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.