رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی از حمایت دولت برای استفاده از تکنولوژی‌های جدید در جهت استفاده بهینه از انرژی و بویژه آب در بخش معدن خبر داد. مهدی کرباسیان در دومین اجلاس بین‌المللی معدن و صنایع معدنی اظهار داشت: در حال حاضر در کشور با کمبودهایی در زمینه برخی امکانات زیرساختی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی از حمایت دولت برای استفاده از تکنولوژی‌های جدید در جهت استفاده بهینه از انرژی و بویژه آب در بخش معدن خبر داد.
مهدی کرباسیان در دومین اجلاس بین‌المللی معدن و صنایع معدنی اظهار داشت: در حال حاضر در کشور با کمبودهایی در زمینه برخی امکانات زیرساختی مانند آب،‌ گاز، برق و حمل و نقل روبرو هستیم که برای رفع این محدودیت‌ها جذب سرمایه‌گذاری را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر برنامه‌ریزی‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است، افزود: در سفری که طی روزهای گذشته به چین داشتم، یک شرکت به ما اعلام کرد که می‌تواند مصرف آب را در حوزه فولاد تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

کرباسیان تصریح کرد: ایمیدرو علاقمند به سرمایه‌گذاری در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش معدن است و اگر شرکت‌ها می‌توانند تکنولوژی جدیدی برای استفاده بهینه از انرژی و به ویژه آب ارائه دهند،‌دولت از این مساله حمایت خواهد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از نقاط ضعف ما در حوزه اکتشاف است،گفت: البته طی دو سال اخیر سازمان توسعه معادن ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع کار اکتشافی را در کشور آغاز کرده و تاکنون ذخایر خوبی در حوزه سنگ آهن،‌ ذغال سنگ،‌ طلا، روی، مس و سایر حوزه‌ها پیش‌بینی شده است که بدست آوریم.

وی توضیح داد: در حال حاضر نیز ۴۰۰ میلیون تن ذخیره جدید سنگ آهن و به همین میزان ذخیره جدید ذغال سنگ کشف شده و علاوه بر این ۵۰ تن طلا و مقداری ذخیره مس نیز اکتشاف شده است.

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی همچنین با اشاره به تصویب طرح جامع فولاد طی دو سال گذشته و پیش‌بینی تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در سال ۲۰۲۵ در کشور گفت: ایران از سنگ آهن و منابع گاز کافی برای تحقق تولید این میزان فولاد برخوردار است و می‌توانیم یک بازار ۴۰۰ میلیون نفری را با احتساب کشورهای اطراف در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهیم.

کرباسیان با اشاره به افتتاح اولین پروژه فولاد استانی در سال جاری گفت: ۳ طرح فولاد استانی نیز تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و پیش‌بینی می‌کنیم همه ۷ طرح فولادی تا سال ۲۰۱۷ به بهره‌برداری برسند.

وی با بیان اینکه در صنایع پایین‌ دستی فولاد با کم توجهی روبرو بوده‌ایم،گفت: در حوزه مس نیز مقداری طرح نیمه تمام وجود دارد که اگر شرکت‌های خارجی علاقمند باشند می‌توانند در این بخش مشارکت کنند.

به گفته وی ظرفیت تولید مس در کشور نیز تا سال ۲۰۲۵ باید ۱٫۵ میلیون تن افزایش یابد که شرکت‌های داخلی و خارجی می‌توانند در این زمینه فعال باشند.

به گزارش فارس،رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در پایان با بیان اینکه ظرفیت‌های معدنی و صنایع معدنی ایران در دومین اجلاس بین‌المللی معدن و صنایع معدنی معرفی می‌شوند،گفت: در این اجلاس ۱۱۷ میهمان خارجی از بیش از ۶۰ شرکت خارجی حضور دارند.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.