ت
کد خبر: 128163

صید ماهی شوریده در آب‌های خوزستان و بوشهر آزاد شد

سرویس صنعت و معدن -

صید ماهی شوریده تا اطلاع بعدی در صیدگاه‌های خوزستان و بوشهر آزاد اعلام شد. به گزارش صدا و سیما، پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور اعلام کرد : صید ماهی شوریده از ۲۰اسفند پارسال به علت فصل تخم گذاری و جلوگیری از صدمات جبران ناپذیر به ذخایر آبزیان خلیج فارس به مدت یک ماه در آبهای

صید ماهی شوریده تا اطلاع بعدی در صیدگاه‌های خوزستان و بوشهر آزاد اعلام شد.
به گزارش صدا و سیما، پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور اعلام کرد : صید ماهی شوریده از ۲۰اسفند پارسال به علت فصل تخم گذاری و جلوگیری از صدمات جبران ناپذیر به ذخایر آبزیان خلیج فارس به مدت یک ماه در آبهای خوزستان و بوشهر ممنوع شده بود.

براین اساس، صیادان مجاز دو استان بوشهر و خوزستان می‌توانند با رعایت قوانین و مقررات صید و استفاده از ادوات صیادی مجاز برای دریافت مجوز و صید ماهی شوریده اقدام کنند.

براساس این گزارش، صید ماهی شوریده در سال‌های اخیر به دلیل صید بی رویه، غیرقانونی و صید در دوره ممنوعیت و به تبع آن کاهش ذخایر آن، با روندی کاهشی رو به رو بوده است.

پارسال ۴۴ هزار تن ماهی و میگو در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس صید شد که در مقایسه با سال ۹۳ حدود چهار هزار تن کاهش نشان می‌دهد.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.