ت
کد خبر: 140186

فعالیت ۵۰ معدنچی برای کمک به کارشناسی علت حادثه معدن آزادشهر

سرویس صنعت و معدن -

رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به اینکه گزارش کارشناسی حادثه معدن یورت آزادشهر هنوز اعلام نشده است، گفت: ۵۰ معدنچی برای کمک به انجام کار کارشناسی در معدن مشغول به فعالیت شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، هادی هاشمیان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با انتقاد از عدم حضور نمایندگان دستگاه قضایی در تیم حقیقت‌یاب تشکیل‌شده برای حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر، تصریح کرد: تاکنون نظر کارشناسی که به دستگاه قضایی درخصوص علت این حادثه کمک کند، ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه بعد از کشف پیکر معدنچیان و اعلام پایان عملیات جست‌وجو توسط ستاد مدیریت بحران، تمامی دستگاه‌ها از محل خارج شدند، افزود: دستگاه قضایی امکاناتی برای ورود به معدن و پیگیری علت این حادثه ندارد و نیاز است دستگاه‌های دیگر در این خصوص به دستگاه قضایی کمک کنند.

هاشمیان با اشاره به اینکه کار در مرحله کارشناسی آغاز شده است، گفت: بر اساس صحبت‌هایی که با پیمانکار این معدن انجام شد، ۵۰ کارگر معدن برای کمک به انجام کار کارشناسی مشغول به فعالیت شدند تا با مقاوم‌سازی و خاکبرداری، زمینه ورود کارشناسان به داخل معدن را مهیا کنند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی قانونمند است، تصریح کرد: این دستگاه بدون کارشناسی امکان اینکه بگوید چه کسی مقصر بوده را ندارد.

وی در پایان اظهار کرد: دستگاه قضایی استان بدون هیچ اغماضی تا استیفای کامل حقوق کارگران، مصدومین و خانواده‌های جانباختگان این حادثه در کنارشان خواهد بود.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.