ت
کد خبر: 132215

فرودگاه کاشان مجوز بهره‌برداری گرفت

سرویس کسب و کار -

فرودگاه کاشان در آیینی که با حضور رئیس، معاونان و مدیران سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین مسوولان این شهر برگزار شد، برای نخستین بار مجوز بهره‌برداری فرودگاهی را دریافت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این آیین گفت: اکنون به توسعه حمل و نقل هوایی نسبت به سایر شکل‌های حمل و نقل توجه جدی شده؛ زیرا بازگشت سرمایه در این بخش زودتر و سرعت بهره‌برداری از آن بیشتر است.

علی عابدزاده افزود: مجوز امروز اجازه‌ای به فرودگاه کاشان برای ورود به بازار کسب و کار است و بهره‌برداری بهینه از این فرودگاه مستلزم برخورداری از ساختار مدیریت مناسب بوده و باید بر اساس نوع ساختار عمل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ظرفیت کاشان به لحاظ موقعیت اقتصادی، گردشگری و سیاسی بسیار بالاست؛ بر همین اساس باید طرح جامع مناسب برای این فرودگاه در نظر گرفته شود و پیشنهاد می‌شود در این طرح برنامه درازمدت ترسیم شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: یکی از ملاک‌های توسعه فرودگاه‌ها مدیریت حرفه‌ای است که می‌تواند با وجود مشکلات، زمینه توسعه و بهره‌برداری را فراهم آورد.
وی بر حفظ حقوق مشتریان و رضایت‌مندی مسافران، فقدان رفتار تبعیض‌آمیز نسبت به ذینفعان، توسعه زیرساخت‌ها، شفافیت عملکرد اقتصادی و بازرگانی فرودگاه و حرکت رو به توسعه با محور قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد.

اکنون در کشور نزدیک به ۵۴ فرودگاه داریم که فعالیت هشت فرودگاه کشور توجیه اقتصادی دارد و به علت کمبود ناوگان هوایی در برخی از این فرودگاه‌ها پروازهای اندکی انجام می‌شود.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.