ت
کد خبر: 133827

با امضای قرارداد رنو

قطب سوم خودروسازی کشور فردا متولد می‌شود

دور نهایی مذاکرات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و رنو در حالی از دیروز آغاز شده که به احتمال فراوان، دو طرف قرارداد همکاری مشترک خود را فردا امضا خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، آن‌طور که یک منبع آگاه در سازمان گسترش اعلام کرد، جمعی از معاونان و مدیران ارشد رنو از دیروز میهمان این سازمان شده‌اند تا آخرین مذاکرات خود را با یکدیگر انجام دهند.

به گفته وی، مذاکرات دو طرف طی امروز و فردا نیز ادامه خواهد یافت تا اندک اختلافات باقی‌مانده نیز رفع و توافق نهایی حاصل شود.

این منبع آگاه در نهایت تاکید کرد که مذاکرات سازمان گسترش و رنو تقریبا به پایان رسیده و فردا قرارداد ایدرو و رنو به‌طور رسمی در محل ایدرو به امضا خواهد رسید.

گفته‌های این منبع آگاه در شرایطی است که منصور معظمی مدیرعامل ایدرو دیروز گفته بود تنها چند مورد اختلاف نظر میان ایدرو و رنو باقی مانده و آنها هم طی مذاکرات این هفته، برطرف خواهند شد.

وی این را هم گفته بود که «ایدرو تمایل دارد قرارداد رنو طی همین هفته در پایان مذاکرات سه روزه با نمایندگان خودروساز فرانسوی، امضا شود و شاید این اتفاق رخ بدهد.»

گفته می‌شود در بین چند اختلاف‌نظر باقی‌مانده میان ایدرو و رنو، قیمت‌گذاری آورده دو طرف بیشتر نمود پیدا کرده، به نحوی که مسوولان سازمان گسترش اصرار دارند باید میزان آورده این سازمان با خودروساز فرانسوی، یکسان باشد.

پیش از این اما ایدرو و رنو بر سر مسائل مهمی مانند میزان ساخت داخل و صادرات، ایجاد مرکز تحقیق و توسعه رنو در ایران و همچنین قیمت سایت بن رو (سایتی که به‌عنوان آورده ایدرو در اختیار رنو قرار خواهد گرفت)، به توافق رسیده‌اند.

هرچه هست، با امضای قرارداد رنو که فعلا در حد تفاهم‌نامه همکاری مشترک است، دومین قرارداد پسابرجامی صنعت خودرو کشور نیز وارد فاز اجرا خواهد شد و رنویی‌ها می‌توانند حضوری مستقل را در خودروسازی کشور تجربه کنند.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.11)
1,260.30
1.40
مثقال طلا (%0.07)
4,985,500
3,500
سکه امامی (%0.05)
12,121,000
5,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.4)
42,350
170
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.