ت
کد خبر: 132917

لایحه موافقت‌نامه حمل‌ونقل دریایی بین ایران و کره جنوبی تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه حمل‌ونقل دریایی بین ایران و کره جنوبی را در راستای بهره‌گیری از حمل و نقل دریایی برای گسترش مبادله کالا و جابجایی مسافر و نظر به آثار مثبت آن در تقویت روابط اقتصادی و سایر همکاری‌های بین دو کشور تصویب کردند.

مجلسی‌ها در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه خانه ملت لایحه موافقت‌نامه حمل و نقل دریایی بین ایران و کره جنوبی را با ۱۳۶ رای موافق، ۷ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۰۱ نماینده حاضر تصویب نهایی کردند.

با تصویب نمایندگان در ماده واحده این لایحه، موافقتنامه حمل و نقل دریایی بین جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کره جنوبی مشتمل بر یک مقدمه و ۱۹ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده شد.

با تصویب نمایندگان مجلس در تبصره این ماده واحده در اجرای مفاد این موافقت‌نامه و اصلاحات بعدی آن رعایت اصل ۷۷ و ۱۳۹ قانون جمهوری اسلامی ایران الزامی است.

در دلایل توجیحی این لایحه آمده است: با توجه به اهمیت بهره‌گیری از حمل و نقل دریایی در گسترش مبادله کالا و جابجایی مسافر و نظر به آثار مثبت آن در تقویت روابط اقتصادی و سایر همکاری‌های بین دو کشور ایران و جمهوری کره و با عنایت به ضرورت تامین شرایط حقوقی لازم برای فعالیت ناوگان ترابری هر کشور جهت تردد از قلمرو یک کشور به قلمرو کشور دیگر و به منظور برقراری تسهیلات مناسب در زمینه علمیات حمل و نقل بین دو کشور این لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.05)
1,261.10
0.60
مثقال طلا (%0.07)
4,985,500
3,500
سکه امامی (%0.04)
12,120,500
5,000
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.47)
42,380
200
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.