ت
کد خبر: 132313

گسترش همکاری‌های جهاد دانشگاهی با شرکت نفت فلات قاره

تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی و شرکت نفت فلات قاره امضا شد.

سرویس بازار -

به گزارش تجارت‌نیوز، دکتر حمیدرضا طیبی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که در حاشیه چهارمین روز از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد، با بیان این‌که جهاد دانشگاهی برای همکاری‌های گسترده ملی و فناوری با صنعت نفت آماده است، اظهار کرد: با مدیرعامل شرکت ملی نفت فلات قاره در زمینه‌ توسعه همکاری‌ها صحبت‌هایی کردیم که منجر به امضای این تفاهم‌نامه شد.

وی افزود: تفاهم‌نامه مذکور در زمینه‌های مختلف از جمله تولید فناوری‌های نوین، ساخت و تولید فناوری‌های حفاری، مطالعات مخزن، تولید مواد شیمیایی مورد نیاز شرکت نفت فلات قاره، رفع آلودگی‌های زیست‌ محیطی، بهینه‌سازی مصرف انرژی و غیره است.

رییس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: امیدواریم امضای این تفاهم‌نامه بتواند به توسعه فناوری و ایجاد اشتغال برای جوانان کشور کمک کند.

در ادامه مراسم حمید بورد، مدیرعامل شرکت ملی فلات قاره با بیان این‌که جهاد دانشگاهی بی‌ادعا است، اظهار کرد: توانمندی‌های موجود در جهاد دانشگاهی مغفول مانده است و امیدواریم با همکاری‌های خوب این توانمندی‌ها شکوفا شود.

وی افزود: در آینده نزدیک حداقل ۳۰ قرارداد مختلف در زمینه‌های پژوهشی و فناوری به نتیجه می‌رسد. جهاد دانشگاهی تجربه خوبی در رفع آلودگی‌های نفتی دارد و امیدواریم بتوانیم از این توانمندی استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی فلات قاره با اشاره به توانمندی جهاددانشگاهی در حوزه تولید مواد شیمیایی، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان مواد شیمیایی، یا خارجی هستند و یا تعداد آنها در کشور محدود است. پژوهشکده مواد شیمیایی جهاد دانشگاهی در کرج تجارب خوبی در این زمینه دارد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.22)
1247.9
2.70
مثقال طلا (%0.61)
500550
30,500
سکه امامی (%0.58)
1209500
69,500
دلار (%0.48)
3797
180
یورو (%1.2)
4538
540
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.