فرو ۰۴ جمعه

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت جهانی نفت افزایش یافت
تجارت نیوز :

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز ۲۱ سنت، افزایش یافت و به ۵۷ دلار و ۱۰ سنت رسید.
قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت و در پایان معاملات هفتگی رشد داشت، اما تقویت دلار و افزایش تردید ها در مورد پایبندی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید موجب شد تا رشد قیمت محدود باشد.
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز ۲۱ سنت، افزایش یافت و به ۵۷ دلار و ۱۰ سنت رسید. دیروز قیمت نفت برنت بین ۵۶ دلار و ۲۸ سنت و ۵۷ دلار و ۴۷ سنت در نوسان بود. قیمت نفت برنت برای دومین هفته متوالی افزایش یافت.
قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز ۲۳ سنت افزایش یافت و به ۵۳ دلار و ۹۹۹ سنت رسید. نفت خام آمریکا دیروز بین ۵۳ دلار و ۳۲ سنت و ۵۴ دلار و ۳۲ سنت در نوسان بود. قیمت نفت خام آمریکا برای سومین هفته متوالی افزایش داشت.
هانس وان کلیف، تحلیلگر بازار نفت گفت: «نوسان زیادی در بازار وجود دارد… سرمایه گذاران فکر می کنند روند بلند مدت بازار افزایشی است، اما پس از افزایش چند دلاری قیمت، آنها افدام به برداشت سود می کنند.»
شاخص دلار پس از انتشار آمارهای بازار کار آمریکا که نشان می داد روند استخدام های جدید کند شده، اما میزان دستمزدها افزایش داشته است، با رشد همراه بود. انتشار گزارش بازار کار آمریکا احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری میلادی را تقویت کرد.
تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن نفت برای دارندگان سایر ارزها می شود.
عربستان، ابوظبی و کویت از تولید کنندگان نفت در خاورمیانه نشانه هایی از کند کردن تولید نفت خود بروز داده اند که به معنای پایبندی این کشورها به توافق کاهش تولید ایت.
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، موسسه بیکر هاگز، شرکت های انرژی آمریکایی این هفته برای دهمین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری نفتی را افزایش دادند و به ۵۲۹ سکو رساندند که بیشترین تعداد از دسامبر ۲۰۱۵ تاکنون بود.

بدون دیدگاه