ت
کد خبر: 128278

احتمال کاهش نرخ سود بانکی

سرویس اسلایدر -

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه احتمال کاهش نرخ سود بانکی وجود دارد، اعلام کرد در حال تهیه گزارشی برای شورای پول و اعتبار درباره نرخ سود بانکی هستیم. به گزارش خبرنگار تجارت نیوز،ولی الله سیف در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه احتمال کاهش نرخ سود بانکی وجود دارد، اعلام کرد در حال تهیه گزارشی برای شورای پول و اعتبار درباره نرخ سود بانکی هستیم.
به گزارش خبرنگار تجارت نیوز،ولی الله سیف در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برنامه شورای پول و اعتبار برای کاهش نرخ سود این مطلب را اعلام کرد.

وی توضیح داد: ما در حال تهیه گزارشی برای شورای پول و اعتبار درباره سود بانکی هستیم.

سیف درباره اینکه امکان دارد که این سود کاهش یابد، تصریح کرد: این امکان وجود دارد اما مهم ترین موضوع آن است که تعادل بین عرضه و تقاضا در نقدینگی بازار به وجود آمده و این نرخ بتواند پایدار باشد.

رییس کل بانک مرکزی درباره محدودیت های بازار بدهی و پایداری نرخ سود، گفت: با ایجاد انضباط می شود تا حدودی اثر گذاشت؛ با هماهنگی که بین بازار بورس و نظام بانکی وجود دارد به طور حتم این موضوع قابل دسترسی است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.