ت
کد خبر: 128278

احتمال کاهش نرخ سود بانکی

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه احتمال کاهش نرخ سود بانکی وجود دارد، اعلام کرد در حال تهیه گزارشی برای شورای پول و اعتبار درباره نرخ سود بانکی هستیم. به گزارش خبرنگار تجارت نیوز،ولی الله سیف در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه احتمال کاهش نرخ سود بانکی وجود دارد، اعلام کرد در حال تهیه گزارشی برای شورای پول و اعتبار درباره نرخ سود بانکی هستیم.
به گزارش خبرنگار تجارت نیوز،ولی الله سیف در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برنامه شورای پول و اعتبار برای کاهش نرخ سود این مطلب را اعلام کرد.

وی توضیح داد: ما در حال تهیه گزارشی برای شورای پول و اعتبار درباره سود بانکی هستیم.

سیف درباره اینکه امکان دارد که این سود کاهش یابد، تصریح کرد: این امکان وجود دارد اما مهم ترین موضوع آن است که تعادل بین عرضه و تقاضا در نقدینگی بازار به وجود آمده و این نرخ بتواند پایدار باشد.

رییس کل بانک مرکزی درباره محدودیت های بازار بدهی و پایداری نرخ سود، گفت: با ایجاد انضباط می شود تا حدودی اثر گذاشت؛ با هماهنگی که بین بازار بورس و نظام بانکی وجود دارد به طور حتم این موضوع قابل دسترسی است.

دیدگاه شما





تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.