ت
کد خبر: 128015

اقتصاد جهانی امسال رونق بیشتری می‌گیرد

سرویس اسلایدر -

رئیس صندوق بین المللی پول گفت: اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۷ میلادی دارای چشم انداز روشن تری به نسبت سال گذشته است اما همچنان نگرانی های کوتاه مدتی بر سر راه اقتصاد وجود دارد. به گزارش رویترز، «کریستین لاگارد» گفت: اقتصاد جهانی در سال جاری و آینده میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی از

رئیس صندوق بین المللی پول گفت: اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۷ میلادی دارای چشم انداز روشن تری به نسبت سال گذشته است اما همچنان نگرانی های کوتاه مدتی بر سر راه اقتصاد وجود دارد.
به گزارش رویترز، «کریستین لاگارد» گفت: اقتصاد جهانی در سال جاری و آینده میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی از چشم انداز روشن تری بر خوردار است، ضمن اینکه رونق بیشتری را هم برای آن متصور هستیم؛ این در حالی است که همچنان نگرانی هایی کوتاه مدت در اقتصاد جهانی وجود دارد.

«لاگارد» تصریح کرد، پیش بینی ما از رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی مطمئنا مطلوب تر است و می توان گفت، حتی پیش بینی فعلی کمی بیشتر از برآورد صورت گرفته در ماه گذشته امیدوار کننده تر است.

رئیس صندوق بین المللی گفت: چشم انداز افق اقتصاد جهانی در کوتاه مدت مثبت است، اما دو نگرانی عمده همچنان وجود دارد؛ نخست اینکه در حال حاضر روند کند بهره وری بصورت مستمر ادامه دارد و دیگری، افزایش نابرابری است که این دو موضوع می توند منجر به رشد کند بهره وری در دنیا شود.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.