ت
کد خبر: 128015

اقتصاد جهانی امسال رونق بیشتری می‌گیرد

رئیس صندوق بین المللی پول گفت: اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۷ میلادی دارای چشم انداز روشن تری به نسبت سال گذشته است اما همچنان نگرانی های کوتاه مدتی بر سر راه اقتصاد وجود دارد. به گزارش رویترز، «کریستین لاگارد» گفت: اقتصاد جهانی در سال جاری و آینده میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی از

رئیس صندوق بین المللی پول گفت: اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۷ میلادی دارای چشم انداز روشن تری به نسبت سال گذشته است اما همچنان نگرانی های کوتاه مدتی بر سر راه اقتصاد وجود دارد.
به گزارش رویترز، «کریستین لاگارد» گفت: اقتصاد جهانی در سال جاری و آینده میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی از چشم انداز روشن تری بر خوردار است، ضمن اینکه رونق بیشتری را هم برای آن متصور هستیم؛ این در حالی است که همچنان نگرانی هایی کوتاه مدت در اقتصاد جهانی وجود دارد.

«لاگارد» تصریح کرد، پیش بینی ما از رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی مطمئنا مطلوب تر است و می توان گفت، حتی پیش بینی فعلی کمی بیشتر از برآورد صورت گرفته در ماه گذشته امیدوار کننده تر است.

رئیس صندوق بین المللی گفت: چشم انداز افق اقتصاد جهانی در کوتاه مدت مثبت است، اما دو نگرانی عمده همچنان وجود دارد؛ نخست اینکه در حال حاضر روند کند بهره وری بصورت مستمر ادامه دارد و دیگری، افزایش نابرابری است که این دو موضوع می توند منجر به رشد کند بهره وری در دنیا شود.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.