ت
کد خبر: 127885

امضای قرارداد هما با‌ ATR برای خرید ٢٠ فروند هواپیما‌

سرویس اسلایدر -

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل گفت: قرارداد ایران‌ایر با شرکت هواپیماسازی ATR برای خرید ٢٠ فروند هواپیمای ATR ۷۲-۶۰۰ به امضای مقامات ۲ کشور رسید. ‌به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ‌اصغر فخریه کاشان، بیان کرد: قرارداد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با شرکت هواپیماسازی ATR برای خرید ٢٠

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل گفت: قرارداد ایران‌ایر با شرکت هواپیماسازی ATR برای خرید ٢٠ فروند هواپیمای ATR ۷۲-۶۰۰ به امضای مقامات ۲ کشور رسید.
‌به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ‌اصغر فخریه کاشان، بیان کرد: قرارداد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با شرکت هواپیماسازی ATR برای خرید ٢٠ فروند هواپیمای ATR 72-600 به امضای مقامات ‌دو کشور رسید.

وی درباره نحوه تحویل این هواپیماها گفت: بر اساس قرارداد منعقد شده ایران تا ۱۵ روز دیگر ۴ فروند از این هواپیماها را تحویل خواهد گرفت؛ ۹ فروند دیگر نیز تا پایان سال ۲۰۱۷ و باقی نیز در سال ۲۰۱۸ تحویل ایران داده می‌شود.

فخریه کاشان ادامه داد: برای تمام ۲۰ فروند هواپیمای ای.تی.آر نیز مانند ایرباس و بوئینگ فاینانسور وجود دارد؛ سری اول(۴ فروند آماده تحویل) از محل پیش پرداخت‌ها خریداری شد و با نهایی شدن و اجرای فاینانسور پیش پرداخت‌ها جبران می‌شود.

وی در خصوص دلیل طولانی شدن مذاکرات با ای‌.تی‌.آر گفت: در جریان مذاکرات خرید هواپیماها در ابتدا باید مطمئن می‌شدیم که خدمات بعد از فروش را می‌توانیم داشته باشیم، این خدمات پس از فروش دو دسته هستند، یک خدمات اصلی است که باید از سازنده موتور بگیریم و دوم خدماتی که از باقی عوامل گرفته می‌شود.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: متاسفانه سازنده موتور هواپیماهای ای تی آر که یک شرکت کانادایی است راضی به ارائه خدمات پس از فروش نبود و ما با این شرکت بر سرگرفتن امتیاز خدمات پس از فروش مذاکرات طولانی داشتیم و مقاماتی از این شرکت در چند نوبت به ایران آمدند، بعد از سه هفته مذاکره طولانی نهایتا این شرکت متن توافقنامه را امضا نکرد.

وی ادامه داد: عدم امضای این توافق از سوی شرکت کانادایی به این معنا بود که اگر این هواپیماها مشکلی پیدا کند ایران امکان گرفتن خدمات پس از فروش و قطعه را ندارد لذا در برهه ای مذاکرات را متوقف کردیم و با فشار بر کمپانی ای.تی.آر خواستار آن شدیم که این شرکت کانادایی را سرمیز مذاکره بیاورند؛ با این حال تا همین لحظه کمپانی ای.تی.آر‌ به هر دلیل‌ نتوانسته است این شرکت را پای میز مذاکره بیاورد.

فخریه کاشان ادامه داد: با اعلام مخالفت شرکت کانادایی برای ارائه خدمات پس از فروش، ما هم به ای.تی.آر اعلام انصراف کردیم، مدتی بعد نهایتا از طرف ای.تی.آر اعلام شد که ما خود خدمات نهایی را به شما می‌دهیم و ایران می‌تواند از خود شرکت ایتالیایی- فرانسوی ای.تی.آر خدمات پس از فروش را به صورت مستقیم بگیرد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل ادامه داد: ما اعلام کردیم ایران چگونه و ازچه طریقی مطمئن باشد که شما می‌توانید تحت لیسانسی که دارید مجوزهای خدمات پس از فروش را ارائه دهید؟‌ لذا خواستار یک نظریه حقوقی و هم چنین تایید آن از سوی کمپانی ای.تی.آر شدیم که نهایتا با این درخواست هم موافقت شد.

وی در این خصوص توضیح داد: نظریه حقوقی به این معنا است که حقوقدانی که مسئول هست ‌بنویسد و بگوید که بر اساس این قرارداد این کمپانی می‌تواند این خدمات را ارائه دهد و دوم اینکه خود ای.تی.‌آر هم بنویسد که اجازه دارد این کار را انجام دهد؛ در نهایت هر دو درخواست ایران تایید و در حال حاضر کمپانی ای.تی.آر در قرارداد نهایی متعهد به ارائه خدمات پس از فروش به ایران شده است و در صورت نقض قرارداد مجبور به دادن خسارت هستند.

بنابراین گزارش، ایران‌ همزمان در کنار برنامه‌ریزی برای خرید هواپیماهای غول‌پیکر مسافربری به منظور افزایش توان فرودگاه‌های کوچک خود و انعطاف‌پذیر کردن ناوگان هوایی نسبت به خرید هواپیماهای با برد کوتاه و ظرفیت مسافرپذیری پایین‌ اقدام‌ کرده است که در نخستین گام به امضای موافقت‌نامه برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR از‌ شرکت هواپیماساز ایتالیایی منجر شد.

‌با پایان مذاکرات برای خرید این هواپیماها، امروز رسما و با حضور مقاماتی از کمپانی ای‌.تی.‌آر این قرارداد در محل هواپیمایی ایران‌ایر به امضا رسید.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.