ت
کد خبر: 132230

آرامکو فروش نفت به کشورهای آسیایی را کاهش می‌دهد

آرامکو، بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت در عربستان سعودی، فروش نفت خود را به کشورهای آسیایی در ماه ژوئن، ۷ میلیون بشکه در روز کاهش می‌دهد. به دنبال این خبر، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت.

به نقل از رویترز، آرامکو که بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت در عربستان سعودی است، قصد دارد عرضه نفت خود به کشورهای آسیایی را کاهش دهد. به دنبال این خبر، قیمت نفت امروز با ۲۵ سنت افزایش به بشکه‌ای ۴۸٫۹۸ دلار رسید.

گفتنی است این کشور، پیش‌تر عرضه نفت خود به برخی از کشورهای آسیایی را کاهش داده بود.

ژاپن چهارمین واردکننده بزرگ نفت در دنیاست و کاهش فروش ۷ میلیون بشکه در روز برابر با واردات دو روزِ این کشور است.

لازم به ذکر است، اعضای اوپک طی توافقی تولید نفت خود را در شش ماه اول ۲۰۱۶ کاهش دادند. اگرچه بلافاصله پس از این توافق، قیمت نفت افزایش یافت اما در هفته‌های اخیر تحت تاثیر تولید بالای نفت در آمریکا با افت و خیز فراوانی مواجه بوده است.

روز دوشنبه وزیر عربستان اعلام کرده بود، اعضای اوپک تمایل دارند این توافق را شش ماه دیگر تمدید کنند.

اداره اطلاعات انرژی در آمریکا گفته است: پیش‌بینی می‌شود میزان تولید نفت خام در آمریکا از ۸٫۸۷ به ۹٫۳۱ میلیون بشکه در روز برسد. در سال ۲۰۱۶ میزان نفت تولیدی در آمریکا ۴۴۰ هزار بشکه در روز بوده است.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.06)
1,261.00
0.70
مثقال طلا (%0.08)
4,985,000
4,000
سکه امامی (%0.03)
12,119,000
3,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.45)
42,370
190
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.