بانک آمریکایی«گلمن ساچ» رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی را ۶.۸ درصد برآورد کرد که بیش از رقم هدف گذاری شده توسط دولت این کشور است. به گزارش  پایگاه خبری «نیوز اوتلیتز»، بانک گلمن ساچ پیش بینی کرد که رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی با قوت

بانک آمریکایی«گلمن ساچ» رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی را ۶.۸ درصد برآورد کرد که بیش از رقم هدف گذاری شده توسط دولت این کشور است.
به گزارش  پایگاه خبری «نیوز اوتلیتز»، بانک گلمن ساچ پیش بینی کرد که رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی با قوت پیش خواهد رفت و تولید ناخالص داخلی این کشور ۶.۸ درصد خواهد بود.

همچنین این بانک آمریکایی با بررسی بر روی شاخص های اقتصادی چین، برآورد خود از تولید ناخالص داخلی چین در سال ۲۰۱۷ میلادی را ۶.۶ درصد اعلام کرد.

گلمن ساچ در گزارش خود آورده که انتظار می رود، تولیدات صنعتی چین در ماه مارس به ۶.۴ درصد افزایش یابد که این رقمی کمی بیشتر از رشد بدست آمده در ماه های ژانویه و فوریه سال ۲۰۱۷ میلادی است.

بر همین اساس، پیش بینی از رشد سرمایه گذاری در سه ماه نخست سال جاری میلادی در چین به ۸.۹ درصد ارتقاء خواهد یافت.

البته گلمن ساچ اعلام کرده که انتظار می رود فروش ضعیف خودروی چین بر روی شاخص خرده فروشی این کشور تاثیر منفی بگذارد و پیش بینی می شود که میزان فروش خودروی چین در ماه گذشته میلادی ۹.۴ درصد باشد که در مقایسه با دو ماه قبل از آن، میل نزولی گرفته است.

بر پایه این گزارش، رشد اقتصادی چین در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی به نسبت مدت مشابه سال قبل از آن رشد ۶.۸ درصدی به خود گرفت و دولت این کشور رشد اقتصادی چین را در سال جاری میلادی در حدود ۶.۵ درصد هدف گذاری کرده است.

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.