ت
کد خبر: 133833

روسیه نظام پرداخت یارانه به نیازمندان را برقرار می‌کند

دولت روسیه در نظر دارد تا از سال آینده میلادی، پرداخت یارانه را برای افراد نیازمند در این کشور برقرار کند.

به گزارش لنتا، نرخ فقر در روسیه در سال گذشته میلادی تا ۱۳.۴ درصد رشد داشته و هم اکنون ۱۹.۲ میلیون نفر از جمعیت ۱۴۵ میلیون نفری این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

دنیس مانتوروف وزیر صنعت و تجارت روسیه با اشاره به بودجه ۳۰۰ میلیارد روبلی برای تحقق پرداخت یارانه به نیازمندان، ابراز امیدواری کرد که این برنامه هر چه زودتر محقق شود.

برنامه پرداخت یارانه در روسیه به صورت کارت‌های اعتباری هوشمند «میر» با استفاده از سیستم پرداخت ملی این کشور خواهد بود که ماهیانه بر اساس تعداد اعضای خانواده مبالغی در این کارت‌ها شارژ خواهد شد.

استفاده‌کنندگان مجاز هستند تا با مراجعه به تمامی فروشگاه‌های سراسر روسیه کالاهایی را خریداری کنند که ساخت روسیه و تولید داخلی این کشور است، همچنین در صورت عدم استفاده مبالغ واریزی در کارت در هر ماه سوخت می‌شود و به ماه‌های بعد منتقل نخواهد شد.

دولت روسیه همچنین اعلام کرده که مبالغ یارانه امکان نقد شدن به صورت پول را ندارد و تنها بر اساس مشخصات مصرف‌کننده به صورت کالا و مواد غذایی ساخت این کشور قابل استفاده هستند.

پیشتر نیز در زمان کمونیست سیستم پرداخت مایحتاج عمومی به صورت کوپن در شوروی رواج داشت.

همچنین بسیاری از کشورهای جهان از جمله امریکا سیستم پرداخت یارانه مواد غذایی و مایحتاج عمومی را برای افراد نیازمند، سال‌هاست که اجرا می‌کنند.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.1)
1,260.50
1.20
مثقال طلا (%0.06)
4,986,000
3,000
سکه امامی (%0.05)
12,121,000
5,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.4)
42,350
170
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.