ت
کد خبر: 127805

عربستان ارسال محموله های نفتی به مصر را از سر گرفت

سرویس اقتصاد جهان -

وزیر نفت عربستان سعودی گفت: وقفه بوجود آمده در ارسال محموله های نفتی به مصر مرتفع شده و اکنون شرکت آرامکو در حال ارسال فرآورده‌های نفتی به مصر است. به گزارش پایگاه خبری الزوایا، خالد الفلیح، وزیر نفت عربستان سعودی گفت: در ماه گذشته میلادی ۴ محموله نفتی به مصر ارسال کردیم. وی تصریح کرد

وزیر نفت عربستان سعودی گفت: وقفه بوجود آمده در ارسال محموله های نفتی به مصر مرتفع شده و اکنون شرکت آرامکو در حال ارسال فرآورده‌های نفتی به مصر است.
به گزارش پایگاه خبری الزوایا، خالد الفلیح، وزیر نفت عربستان سعودی گفت: در ماه گذشته میلادی ۴ محموله نفتی به مصر ارسال کردیم.

وی تصریح کرد که روند فروش نفت به مصر پس از وقفه ایجاد شده، اکنون به سمت روال مناسبی در حال پیش رفتن است.

در همین حال عربستان سعودی در آوریل سال گذشته میلادی با مصر توافق کرد که ۷۰۰ هزار تن محصولات نفتی پالایشگاهی را به مدت ۵ سال و آن هم بصورت ماهانه برای مصر تامین کند؛ اما ارسال محموله های نفتی در اوایل اکتبر سال گذشته میلادی متوقف شد.

بر همین اساس، شرکت نفت آرماکو عربستان سعودی دلایل منطقی را برای این وقفه ارائه نکرد و مقامات هر دو کشور هم هر گونه تنش و اختلاف میان عربستان و مصر را رد کردند؛ اما ظاهرا علت این موضوع به یکسری مسائل سیاسی بر می گردد.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0)
1,267.70
0
مثقال طلا (%0.06)
4,970,250
2,750
سکه امامی (%0.07)
12,063,500
8,500
دلار (%0.08)
37,400
30
یورو (%0.02)
42,260
10
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.