ت
کد خبر: 132473

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

سرویس اقتصاد جهان -

به دنبال کاهش عرضه نفت به کشورهای آسیایی از سوی عربستان سعودی و همین‌طور پایین آمدن ذخایر نفت در ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه قیمت نفت به بشکه‌ای بیش از ۵۰ دلار رسید.

به نقل از رویترز، امروز نفت با ۰٫۲ درصد افزایش، به قیمت بشکه‌ای ۵۰٫۳۳ دلار در بازارهای جهانی معامله شد.

به گفته تحلیل‌گران، دلیل این افزایش قیمت، تصمیم شرکت نفتی عربستان برای کاهش عرضه به کشورهای آسیایی و به دنبال آن کاهش ذخایر نفت در ایالات متحده آمریکا است.

به گفته یک استراتژیست ارشد بازار نفت، هفته گذشته آمریکا با کاهش بیش از ۵ میلیون بشکه در انبارهای خود، بیشترین کاهش در ذخایر نفت را در یک سال گذشته داشته است. و به نظر می‌رسد توافق اعضای اوپک در حال جواب دادن است.

اعضای اوپک و چند کشور غیرعضو از جمله روسیه طی نشستی تصمیم گرفتند میزان تولید نفت خود را روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه کاهش دهند تا در بازار توازن ایجاد کنند.

به دنبال افزایش ذخایر نفت در آمریکا و کاهش قیمت در هفته‌های اخیر، اعضای اوپک ناچار شدند دست به اقدامات جدی‌تری برای کنترل بازار نفت بزنند.

روز سه‌شنبه آرامکو بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت در عربستان سعودی اعلام کرد، قصد دارد عرضه خود را به کشورهای آسیایی ۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

 

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.