ت
کد خبر: 134263

قیمت نفت اندکی کاهش یافت

سرویس اقتصاد جهان -

با وجود تلاش‌های مداوم اوپک برای مهار عرضه مازاد نفت و تثبیت بازار، قیمت جهانی نفت امروز کاهش یافت.

قیمت نفت اندکی کاهش یافت

به نقل از رویترز، با وجود تلاش‌های مداوم تولیدکنندگان اوپک برای مهار عرضه مازاد نفت، امروز قیمت نفت خام برنت با ۰٫۳ درصد کاهش، به ۵۲٫۰۳ دلار رسید.

این در حالی است که هفته گذشته و به دنبال کاهش ذخایر نفت در ایالات متحده آمریکا، قیمت نفت افزایش یافته بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد: میزان ذخایر نفت خام این کشور طی هفته گذشته، با ۱٫۸ میلیون بشکه کاهش، به ۵۲۰٫۸ بشکه رسیده است.

تحلیل‌گران معتقدند این میزان کاهش در ذخایر آمریکا بسیار کمتر از انتظارات است.

به نظر می‌رسد عرضه فراوان نفت خام از سوی ایالات متحده آمریکا و دیگر تولیدکنندگان غیراوپکی به آسیا، تلاش های اوپک برای توازن بازار و افزایش قیمت را خنثی کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حجم نفت صادرشده از آمریکا به آسیا، در سه ماهه نخست سال افزایش یافته و به ۱۰ تانکر رسیده است.

اعضای اوپک و چند کشور دیگر از جمله روسیه به منظور توازن بازار و افزایش قیمت، طی توافقی در نوامبر گذشته میزان تولید خود را به مدت شش ماه و روزانه ۱٫۸ بشکه کاهش دادند.

به دنبال حمایت عربستان سعودی و روسیه از ادامه این توافق در هفته گذشته، قیمت نفت به بیش ۵۰ دلار در هر بشکه رسید.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.